Як позбутися звички вічно спізнюватися

35

Дехто спізнюється завжди і скрізь. Виявляється, таких людей відрізняє те, як вони планують свого часу на збори та дорогу.

Психотерапевт із Нью-Йорка, творець сайту про запізнення Lateness.org Рон Хелпмен вважає, що такі люди зазвичай або не враховують усе, що їм потрібно зробити під час зборів, або не замислюються скільки часу піде на кожну справу.

Наприклад, коли вони розраховують, скільки часу у них піде на те, щоб дістатися місця, вони думають тільки про найдовшу частину шляху, забуваючи про різні дрібниці на кшталт того, щоб знайти місце для паркування або дійти від машини до місця.

Інші завжди сподіваються на найоптимістичніший варіант розвитку подій, згадуючи той рідкісний випадок, коли дорога зайняла лише 20 хвилин замість звичайних 30. Хтось просто переоцінює свої сили, обіцяючи звільнитися через 10 хвилин, хоча ця справа займе щонайменше 40. А найчастіше ці чинники діють усі разом.

Як із цим боротися? Домовлятися з такою людиною зустрітися раніше за цей термін марно: у найкращому разі це допоможе раз чи два, поки вона не звикне, пише портал Lifehacker.

Навчіться правильно розраховувати час

Одне усвідомлення проблеми не допоможе автоматично її позбутися. Тому Хелпмен рекомендує зробити таку вправу.

  • Запишіть, скільки часу ви зазвичай витрачаєте на збори та дорогу. Потім складіть список всього, що ви робите під час зборів, і прикиньте, скільки часу йде на кожну справу. Насамкінець складіть все.
  • Подумайте, чи всі ви врахували? Ми часто не беремо до уваги такі справи, як вмитися або перевірити пошту, хоча вони також займають час. Чи записали ви кожен етап шляху? Наскільки реалістично ви розрахували час на кожну справу?
  • Складіть другий список справ, які вам потрібно виконати, коли ви збираєтеся кудись, і поруч із кожним вкажіть максимально можливий час виконання. Порівняйте обидва списки. Якщо ви запізнюєтеся, різниця буде значна.
  • Тепер визначте фактори, які не піддаються вашому контролю: випадки, коли ви забуваєте щось і вам доводиться повертатися, коли спізнюється автобус або ви застрягаєте у пробці. І розрахуйте, як це часто відбувається.
  • Додайте додатковий час на кожен варіант розвитку подій і ще п’ять хвилин про всяк випадок.
Читайте також:  Що не можна вішати на ялинку: 6 заборонених прикрас

Намагайтеся дотримуватися цього плану протягом тижня. Якщо у вас все одно потрібно більше часу, подумайте, чим це викликано, розгляньте кожну справу, кожен пункт свого списку.

Коли ви зрозумієте, скільки часу у вас дійсно йде на ту чи іншу справу, вам буде легше правильно розраховувати час і приїжджати точно вчасно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я