Починається битва за наступника Стерджен

18

Після оголошення про відставку лідера Шотландії Ніколи Стерджен розпочинається боротьба за її наступника. Виконавчий комітет Шотландської національної партії (ШНП) Стерджен зібрався у четвер, щоб визначити графік роботи. Очікується, що рішення буде ухвалено не раніше кінця березня. Відставка 52-річної Стерджен з посади лідера партії та «першого міністра» стала несподіванкою; природних кандидатів на її місце нема.

Можливими кандидатами є віце-президент ШНП Кіт Браун, міністр фінансів Кейт Форбс, міністр охорони здоров’я Хумза Юсаф, міністр конституції Ангус Робертсон та заступник прем’єр-міністра Джон Суїнні. Однак усі вони набирають лише однозначні цифри у ранніх опитуваннях. Стерджен оголосила, що не виступатиме із передвиборною рекомендацією.

У Глазго в середу ввечері десятки прихильників союзу зі Сполученим Королівством святкували вихід. Стерджен вважається рушійною силою руху за незалежність. Прихильники відділення наразі розглядають такий крок як віддалену перспективу.

Лейбористська партія зокрема може виграти від відставки. Найбільша опозиційна партія в Палаті громад, яка виступає проти незалежності, останніми роками була змушена поступитися багато голосів у Шотландії партії SNP Стерджен, яка дотримується схожих соціал-демократичних позицій. Тепер лейбористи можуть стати бенефіціарами можливої ​​суперечки за лідерство у ШНП та наблизитися до чистої перемоги на загальних виборах у Великій Британії у 2024 році.

.

Читайте також:  Права людини під загрозою не лише в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я