Північна Корея хоче розширити обороноздатність

21

Наступного року Пхеньян планує розширити свій воєнний вплив. Лідер Кім Чен Ин говорить про “складну ситуацію” на Корейському півострові.

Північна Корея хоче розширити свою обороноздатність

Правитель Північної Кореї Кім Чен Ин хоче наступного року продовжити нарощування військової могутності своєї країни.

На пленарному засіданні Центрального комітету правлячої Трудової партії у Пхеньяні наприкінці року Кім говорив про «складну ситуацію» на Корейському півострові та в міжнародній обстановці, повідомили у середу державні ЗМІ. Кім поставив «нові основні цілі щодо зміцнення самодостатньої обороноздатності», які мають бути введені в дію у 2023 році.

Подробиці не повідомляються. Спостерігачі в сусідній Південній Кореї припускають, що Кім мав на увазі цілі, які ця широко ізольована країна сформулювала на партійному з’їзді на початку 2021 року. У цей час Кім розпочав реалізацію низки проектів, спрямованих на зміцнення збройних сил та розширення ядерного арсеналу країни, включаючи можливості «першого удару» та «відплати». Стосовно країни діють жорсткі міжнародні санкції через програму створення ядерної зброї.

Цього року напруженість на Корейському півострові помітно зросла. Північна Корея значно збільшила темпи та масштаби своїх ракетних випробувань, здатних нести ядерний заряд. США та їх союзник Південна Корея одночасно відновили повномасштабні спільні військові навчання.

Нинішні партійні збори були оголошені Північною Кореєю на початку грудня, щоб визначити політичну стратегію наступного року. Центральний комітет – один із керівних органів партії, головою якого є Кім.

Читайте також:  Російська ракета потрапила до клініки в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я