Пісторіус на Азіатській конференції з безпеки

26

Федеральний міністр оборони Пісторіус бере участь у так званому діалозі Шангрі-Ла. Ще до початку конференції новий міністр оборони Китаю викликає подив своєю заявою щодо Тайваню.

 

Пісторіус на Азіатській конференції з безпеки

Пісторіус на Азіатській безпековій конференції: міністр оборони Борис Пісторіус прибув до Азії з багатоденною поїздкою. Політик СДПН приземлився у Сінгапурі, де до неділі братиме участь у конференції з безпеки «Діалог Шангрі-Ла», а також роз’яснюватиме політику Німеччини в регіоні.

Міжнародна зустріч присвячена зростаючому впливу Китаю та його претензіям на владу, а також наслідкам агресивної війни Росії проти України. На суботу заявлено програмну промову міністра оборони США Ллойда Остіна, а в неділю міністр оборони Китаю Лі Шанфу виступить з доповіддю про новий порядок денний Китаю в галузі безпеки.

Діалог Шангрі-Ла вважається найважливішим форумом з питань безпекової політики в Індо-Тихоокеанському регіоні. Цього року про участь заявили представники 40 країн, включаючи міністрів оборони європейських країн.

У неділю Пісторіус вирушить до Індонезії, а потім до Індії. Уряд Німеччини розробив звані керівні принципи по Індо-Тихоокеанському регіону. Вони стосуються активнішої участі Німеччини в економічно і стратегічно важливому регіоні.

Міністр оборони Китаю загрожує завоюванням Тайваню

Міністр оборони Китаю погрожував військовим завоюванням Тайваню. Перед початком безпекової конференції генерал Лі на зустрічі з міністром оборони Сінгапуру Нг Енг Хеном заявив, що Китай прагне мирного «возз’єднання», але не дозволить правлячій Прогресивній партії Тайбея (DPP) домагатися незалежності.

«Ми ніколи не обіцятимемо утриматися від застосування сили», – цитують його слова китайські державні ЗМІ. «Китай має бути єдиним». «Китайське керівництво рішуче захищатиме національний суверенітет та територіальну цілісність», – сказав генерал.

Китай вважає демократичну острівну республіку частиною Китайської Народної Республіки. Однак Тайвань, де сьогодні проживає 23 мільйони людей, уже понад сім десятиліть має незалежний уряд. Після російського вторгнення в Україну зросли побоювання, що Китай може аналогічно застосувати силу проти Тайваню.

Читайте також:  "Північний потік 2": Опозиція критикує владу

США підтримують обороноздатність острова, що й досі означало переважно постачання зброї. Проте президент США Джо Байден пообіцяв допомогти Тайваню з американськими військами у разі нападу Китаю.

Глава Пентагону Остін попросив свого китайського колегу про зустріч на полях конференції. Китайський бік, однак, відмовився. Одним із спірних моментів є те, що у 2018 році США ввели санкції проти генерала, які Пекін вимагає скасувати. У будь-якому разі відносини між двома країнами впали до нижчої точки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я