Конференція Ради держав Балтійського моря

51

Рада країн Балтійського моря розглядає знешкодження боєприпасів як спільне завдання прибережних країн.

 

Конференція Ради держав Балтійського моря

У Вісмарі відбувається Конференція Ради країн Балтійського моря. Рада розглядає знешкодження боєприпасів як спільне завдання прибережних держав. «Незважаючи на різні пріоритети, це завдання має вирішуватись спільно всіма державами», – заявив у п’ятницю голова Ради держав Балтійського моря Гжегож Познанські. «Незалежно від того, чи знаходяться звичайні або хімічні бойові отруйні речовини в північних або південних водах Балтійського моря, небезпека, яку вони становлять, торкається Балтійського моря».

У ганзейському місті міністри закордонних справ країн Балтійського моря обговорюють посилення координації на тлі російської агресивної війни в Україні. При цьому членство Росії у Раді було припинено на початку березня 2022 року. Потім Москва заявила про вихід із нього у травні 2022 року. До нападу на Україну Рада була одним із заходів, в рамках якого була можлива конкретна співпраця з Москвою з технічних питань.

Вранці міністри обмінялися думками із представниками населення, після чого зібралися на робоче засідання. Основною темою стала активізація співробітництва з питань безпеки та енергетики. Заключна прес-конференція відбудеться опівдні.

Німеччина обіймає посаду голови Ради країн Балтійського моря до кінця червня. До складу організації, заснованої у 1992 році зі штаб-квартирою у Стокгольмі, входять Німеччина, Норвегія, Данія, Естонія, Фінляндія, Литва, Латвія, Польща, Швеція та Ісландія.

Читайте також:  Війна в Україні 26 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я