За кордоном дуже уважно стежать за виборами у двох федеральних землях. Реакція преси з їхньої результати песимістична. Головний, а може, й єдиний бенефіціант цих виборів – Росія. Такий самий алармістський висновок.
Росія перемогла: підсумки виборів у Тюрингії та Саксонії у дзеркалі світової преси
Зарубіжна преса стурбована тим, якими є підсумки виборів у Тюрингії та Саксонії. Результати виборів викликають песимістичні проекції та алармістські висновки. Хоча, звичайно, Тюрінгія та Саксонія це далеко не вся Німеччина. І демократію ховати поки що рано.
Вже з нетерпінням чекають наступних виборів у Бранденбурзі
Британський Telegraf також бачить на горизонті кінець канцлера Олафа Шольца (СДПН): «Приниження Олафа Шольца залишає вакуум влади у серці Європи. Дні канцлера вважаються після того, як АfD виграла вибори в Тюрінгії з більш ніж 33 відсотками голосів».
Американська Wall Street Journal вважає, що правлячі партії, зокрема, відповідають за результати виборів. Вона пише, що це «Підтверджує те, що говорять національні опитування протягом року або більше. Виборці втомилися від Олафа Шольца та коаліції. Там не можуть контролювати міграцію і дотримуватися кліматичних цілей, незважаючи на відчутну і зростаючу економічну шкоду».. Не можна звинувачувати виборців у тому, що вони «Вичерпали терпіння стосовно своїх неблагополучних правлячих партій».
Швейцарська Tages Anzeiger пише: «Широка більшість у Східній Німеччині хоче не сповільнити нелегальну імміграцію, а швидше зупинити її, а також постачання зброї в Україну. Обидва ці питання пояснюють тріумф правих екстремістів»AfD, та нової популістської групи Сари Вагенкнехт. Для СДПН день виборів був «неймовірно чорним». Газета побоюється, що у разі чергової поразки у Бранденбурзі “партія повстане проти лідера”.
Швейцарська NZZ розглядає дилему ХДС, головний кандидат якої Маріо Фойгт може сформувати лише коаліцію з лівими та BSW у Тюрінгії. «Християнські демократи – лише тінь самих себе у цій федеральній землі. Як Фойгт хоче поєднати умови для виконання обіцянок своєї передвиборчої кампанії та поєднання сприятливого для бізнесу курсу з лівими соціальними проектами та новою жорсткістю у політиці надання притулку?».
Консервативна газета також ставить під сумнів політичний захист від AfD. “Тріумф AfD показує, що багатьох виборців не вражають ні звіти вітчизняної секретної служби, ні попередження політичних конкурентів або стурбованих редакційних статей”.
Австрійська Pressa придивляється до непростого стану СДПН. Що стосується майбутніх 22 вересня земельних виборів у Бранденбурзі: «У Бранденбурзі соціал-демократи мають прем’єр-міністра з 1990 року. Якщо переобрання Дітмара Войдці, який перебував при владі одинадцять років, провалиться, дисципліна в СДПН може закінчитися». Тоді, на думку газети, у партії знову може спалахнути дискусія про канцлера.