Перше випробування для фронтмена Маккарті у Конгресі США

22

Палата представників Конгресу США зібралася на свою першу сесію під керівництвом нещодавно приведеного до присяги спікера Кевіна Маккарті від республіканців.

Учора у другій половині дня (за місцевим часом) члени Палати представників спочатку хотіли проголосувати за новими правилами процедури, які будуть застосовуватись до роботи Палати представників на новій сесії. Голосування розглядалося як перше випробування для Маккарті, який зміг отримати необхідну більшість лише з 15 спроби в суботу ввечері після чотириденного виборчого марафону.

Посади у комітетах як розмінна монета?

Щоб залучити на свій бік опонентів з вкрай правого крила партії, Маккарті довелося піти на поступки, що далеко йдуть, невеликій групі членів парламенту. До них належить той факт, що в майбутньому конгресмен зможе одноосібно ініціювати вотум недовіри до спікера Палати представників. Крім того, Маккарті, як то кажуть, пообіцяв групі своїх опонентів посади у важливих комітетах Палати представників, включаючи комітет, який вирішує, які законопроекти мають бути поставлені на голосування.

Чи отримає Маккарті більшість голосів за пакет нових правил, наперед було неясно. Деякі помірніші члени парламенту вже заявили, що голосуватимуть проти – для них поступки невеликій групі радикальних представників заходять надто далеко. Вони побоюються скорочення витрат на оборону та можливих поступок, які Маккарті міг зробити своїм опонентам під столом переговорів.

Республіканець Ненсі Мейс заявила в неділю американському телеканалу CBS, що вона все ще не визначилася і хоче знати, що саме було погоджено за зачиненими дверима. Через вузьку більшість у Палаті представників Маккарті може дозволити собі лише кілька інакодумців зі своїх лав.

Читайте також:  Баварія вимагає інакше ділити гроші

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я