Переговори щодо стелі держборгу США перервані

19

Уряду загрожує дефолт у червні, якщо не буде досягнуто згоди з республіканцями.

 

Переговори щодо стелі держборгу США перервані

Жорсткі переговори про підвищення стелі держборгу США були раптово перервані після сигналів, що обнадіюють. Республіканські переговорники вийшли з переговорів лише через годину після їх початку в п’ятницю, повідомляють американські ЗМІ.

Представник республіканців на переговорах у Палаті представників Гаррет Грейвс заявив журналістам, що демократи президента Джо Байдена діють «нерозумно», і у переговорах виникла пауза.

Час відіграє вирішальну роль: уряду США загрожує дефолт на початку червня, якщо команда Байдена не досягне угоди з республіканцями в Конгресі про підвищення боргової стелі до цього часу. У США парламент встановлює такий ліміт через нерегулярні проміжки часу та визначає, скільки грошей уряду дозволено позичати.

Небезпека глобальної фінансової кризи

Цього разу процес перетворився на запеклі партійні суперечки. Це небезпечно для США і не лише: дефолт найбільшої економіки світу може спровокувати глобальну фінансову кризу та економічний спад.

Лідер республіканської більшості в Палаті представників Кевін Маккарті ще в четвер був оптимістично налаштований: він бачив шлях до угоди. Тепер він заявив, що з боку Білого дому немає жодних переміщень.

Сторона Байдена також раніше говорила про прогрес. Фінансова служба Bloomberg, посилаючись на переговорні кола, повідомила, що каменем спотикання стало не конкретне питання, а широкі вимоги республіканців щодо скорочення витрат. Маккарті заявив, що США доведеться витратити менше грошей, ніж минулого року.

Через бюджетну кризу в країні участь Байдена у саміті G7 у Японії на деякий час відійшла на другий план. У результаті він скасував другу частину своєї закордонної поїздки – відвідування Папуа-Нової Гвінеї та Австралії – щоб повернутися до Вашингтона відразу після нарад у Хіросімі.

Читайте також:  Трамп постане перед судом у вівторок

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я