Парламент землі хоче розпустити Фонд захисту клімату MV

17

Фонд захисту клімату MV було засновано на початку 2021 року, щоб забезпечити можливість завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2»

 

Парламент землі хоче розпустити Фонд захисту клімату MV

У зв’язку з глухим кутом у питанні про саморозпуск Фонду захисту клімату MV, який значною мірою фінансувався за рахунок грошей з Росії, парламент землі хоче вжити заходів – і розпустити Фонд захисту клімату MV своїм рішенням.

За словами голови земельного парламенту Біргіт Хессе після чергового засідання вищого керівництва пізно у понеділок, ситуацію має вивчити уповноважений. Він оцінить можливості виконання ухвали ландтагу від 1 березня 2022 року. І надасть цю пропозицію Раді старійшин парламенту, йдеться у заяві.

Понад рік тому уряд червоно-червоної землі широкою більшістю голосів закликав «добиватися того, щоб Фонд захисту клімату та довкілля MV не продовжував існувати» у відповідь на агресивну війну Росії проти України. Проте правління в оточенні колишнього прем’єр-міністра Ервіна Зеллерінга (СДПН) відмовляється піти у відставку – всупереч попереднім домовленостям – і цим розчистити шлях для розпуску фонду. Зеллерінг посилається на німецьке законодавство про фонди і вважає, що розпуск фонду з дотриманням закону неможливий.

За словами Гесса, уряд землі мав «хороший спосіб реалізувати угоду, досягнуту між державою та правлінням фонду». Однак воно було скасовано правлінням. На останній зустрічі Гесса з головами парламентських фракцій, як повідомляється, була присутня голова уряду Мануела Швезіг (СДПН). Главу уряду давно критикують за її проросійську позицію та підтримку фонду.

Що за фонд та навіщо це все

Фонд захисту клімату MV був заснований на початку 2021 року, щоб забезпечити можливість завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2» в обхід загроз санкцій з боку США щодо компаній, що беруть участь у проекті. Дочірня компанія російської державної компанії “Газпром” внесла до фонду 20 мільйонів євро на екологічні проекти. Діяльність фонду, який було створено тимчасово для завершення будівництва газопроводу та також фінансувався за рахунок «Північного потоку – 2», було припинено.

Читайте також:  Білорусь може вступити у війну з Україною

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я