Папа Римський засуджує війни у ​​світі: Подумайте про дітей!

20

Після року, повного конфліктів та воєн, Папа Франциск у своєму Різдвяному посланні закликав світ робити більше для світу.

Під враженням від кривавого конфлікту в Україні глава Католицької церкви нагадав народу насамперед про дітей, які страждають. Він дізнався в особі новонародженого Ісуса в яслах «обличчя дітей, які прагнуть миру в усіх частинах світу», – говорив Франциск із балкону собору Святого Петра. Потім він виголосив благословення «Urbi et Orbi», місту та світу.

Вже на месі напередодні Різдва Папа проповідував, що слабкі та бідні – «головні мученики людської жадібності». «Я особливо думаю про дітей, яких поглинають війни, бідність та несправедливість».

Після двох коронаційних років понтифік уперше відслужив різдвяну месу у переповненій базиліці Святого Петра перед 7000 гостями. А сьогодні площа Святого Петра заповнилася десятками тисяч вірян для Різдвяного послання Франциска. Святкування у Святій Землі також знову нагадали про часи, що передували пандемії.

«Погляньте на обличчя українців!»

Франциск нарікає, що «коли нам дано Князь світу, вітри війни продовжують обдавати людство крижаним холодом». Як і майже у всіх виступах Папи Римського з кінця лютого, Україна відіграла важливу роль першого святкового дня. «Нехай наш погляд вбере в себе обличчя наших українських братів і сестер, які зустрічають це Різдво у темряві, в холоді чи вдалині від своїх будинків – через руйнування, спричинені десятьма місяцями війни», – сказав Франциск.

На різдвяній месі Папа сказав: «Люди у світі, які прагнуть влади та грошей, поглинають навіть своїх сусідів, своїх братів та сестер. Як багато війн! А в скількох місцях і сьогодні зневажаються гідність та свобода!».

Понтифік також говорив про «інші театри цієї третьої світової війни», згадавши, наприклад, Сирію, Лівію, Ліван, Ємен, Сахель, Іран та М’янму. Він також попросив не забувати про біженців, бідних та голодних у світі.

Читайте також:  На Рівненщині змінилося церковне керівництво

Християни у Святій Землі попереджають про зростання насильства

Папа також згадав «Святу землю, де в останні місяці почастішали випадки насильства та зіткнень, внаслідок яких гинуть та одержують поранення люди». Там святкування Різдва почалося на святвечір із традиційної ходи з Єрусалиму до Віфлеєму. Процесію очолив глава католицької церкви у Святій Землі П’єрбаттіста Піццабалла.

На півночі меси у Віфлеємі Піццабалла також попередив про зростання насильства в регіоні. «Ми бачимо, що насильство, схоже, стало нашою основною мовою, нашим основним способом спілкування», – сказав він під час свого виступу в католицькій церкві Святої Катерини, розташованій поряд із церквою Різдва Христового.

Цього року, за його словами, відбулося “жахливе зростання насильства на палестинських вулицях, кількість жертв якого відкидає нас на десятиліття тому”. Він сказав, що це тривожна ознака політичної напруженості і занепокоєння, особливо серед молоді, перед невирішеним конфліктом з Ізраїлем. Піццабалла також висловив стурбованість з приводу формування в Ізраїлі правого релігійного уряду, до якого входять вкрай праві політики.

За даними Міністерства охорони здоров’я в Рамаллі, цього року у сутичках чи власних нападах вже загинуло 170 палестинців, що є найвищим показником з 2006 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я