Ще більше церковних відступів у 2022 році

134

З початку року, вочевидь, значно більше людей залишили церкву, аніж у попередні роки. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Deutsche Presse-Agentur у великих містах Німеччини. За даними опитування, десятки тисяч відвернулися від церкви.

Лише у місті Мюнхені до 15 грудня 2022 року було зареєстровано загалом 26 008 осіб, які залишили церкву, за словами прес-секретаря районної адміністративної ради. Це майже на 4 000 більше, ніж за попередній рік. Відповідну деномінацію не було зафіксовано.

У Берліні за перші три квартали цього року, за даними прес-секретаря берлінських цивільних судів, із церкви пішли 18 018 осіб – це також приблизно на 4000 більше, ніж у 2021 році за той самий період. З них 9466 були протестантами та 8442 римсько-католиками, інші дотримувалися іншої конфесії.

Ганновер, столиця Нижньої Саксонії, повідомив про аналогічну тенденцію: там до середини грудня 2022 року загалом понад 7000 людей залишили церкву, з них трохи менше 4700 з Євангелічно-лютеранської церкви та трохи менше 2300 з Католицької церкви. За весь 2021 близько 6600 людей залишили церкву в Ганновері.

Значне збільшення кількості людей, що залишають церкву

У Вісбадені, столиці землі Гессен, кількість людей, які залишають церкву, також значно збільшилася у 2022 році. До осені поточного року, за даними міста, у Вісбадені та передмісті вже було зареєстровано понад 3200 заяв про звільнення. Загалом у 2021 році їх було 3095. Міста в Баден-Вюртемберг та Саксонії повідомили про дуже схожий розвиток подій.

У Майнці кількість людей, які цього року покинули католицьку чи протестантську церкву, також значно зросла. До кінця листопада 3495 р. парафіян відвернулися від двох великих церков, про що місто оголосило за запитом. Це на 36,7% більше, ніж у 2021 році загалом.

Читайте також:  Настійні вимоги щодо припинення вогню в Газі

Особливо сильно від хвилі від’їзду постраждала католицька церква: вона втратила 2119 членів. Це на 44 відсотки більше, ніж попереднього року. 1376 року залишили протестантську церкву (плюс 26,9 відсотка).

Принаймні, у випадку баварської столиці, однією з причин такого зростання, ймовірно, є звіт про випадки зловживань у католицькій архієпархії Мюнхена та Фрайзінгу, який був представлений наприкінці січня і потрапив до заголовків газет у всьому світі. Особливо на початку року кількість різко зросла.

Близько 80 звільнень на день у Мюнхені

У першій половині січня, тобто. до доповіді, у Мюнхені за робочий день із церкви виходило близько 80 осіб; після 20 січня, у день подання доповіді, за робочий день із церкви йшло до 160 осіб – приблизно вдвічі більше.

Юридична фірма Westpfahl Spilker Wastl (WSW) 20 січня представила експертний висновок від імені архієпархії Мюнхена та Фрайзінгу. Експерти припускають, що було як мінімум 497 жертв і 235 передбачуваних злочинців, але в той же час набагато більше незареєстрованих випадків – і що мюнхенські архієпископи – у тому числі Йозеф Ратцінгер, згодом Папа Бенедикт XVI – поводилися неправильно при розгляді справи.

Нюрнберг, друге за величиною місто Баварії, до середини грудня нарахувало 6628 відходів з церков, порівняно з 4544 за той же період у 2021 році, з яких 2434 були римо-католицькими і 2057 протестантськими.

Це загрожує новим негативним рекордом. У 2021 році 359 338 католиків вже відвернулися від своєї церкви – більше, ніж будь-коли.

“Цю тенденцію, ймовірно, буде важко зупинити або навіть звернути назад”, – сказав Крістіан Вайснер з реформаторського руху “Wir sind Kirche”. Він бачить прямий зв’язок з тим, що вважає неадекватним розглядом випадків насильства в церкві – «бо знадобилося занадто багато часу, щоб єпископи в Німеччині і два попередники Папи, Іван Павло II і Бенедикт XVI, визнали свою відповідальність».

Читайте також:  СДПН у NRW тримає ізоляційний курс проти AfD

Тенденція спостерігається і у сільській місцевості

І ця тенденція, очевидно, не тільки міське явище: та сама тенденція простежується і в Бургхаузені у Верхній Баварії, де знаходиться батьківщина Ратцінгера – Марктль-ам-Інн. У 2022 році церкву залишили загалом 438 осіб, з них 371 римський католик, 67 протестантів. У 2021 році було 314 відставників, з них 266 членів римсько-католицької церкви та 48 протестантів.

У місці паломництва Альтеттинг у Верхній Баварії до 15 грудня про свій відхід з церкви заявили 446 осіб – порівняно з 288 у 2021 році. 388 із них були римськими католиками, 55 – протестантами.

Релігійний педагог Ульріх Рігель, який очолив високо оцінене дослідження церковних відставників у єпархії Ессена, вже наприкінці лютого чекав на новий рекорд відставки цього року.

Дослідження: як більше людей замислюються про звільнення

Як соціальний фактор, церква стає «меншою і скромнішою», сказав голова Католицької конференції єпископів Німеччини Георг Бетцін в інтерв’ю «Фокусу» минулого тижня. Вона перебуває в «глибокій кризі довіри», у чому багато в чому винна сама – наприклад, через скандали, пов’язані з жорстоким поводженням з дітьми та молодими людьми.

Раніше дослідження Фонду Бертельсманна показало, що, згідно з опитуванням, набагато більше людей розглядають можливість відвернутися від інституту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я