Палестинці можуть вплинути на ізраїльські вибори

13

Колишній прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху претендує на повернення до влади.

Палестинці можуть вплинути на ізраїльські вибори.

Опитування показують, що консервативний колишній лідер все ще не впевнений у більшості. Палестинці можуть вплинути на вибори, а арабські партії можуть допомогти сформувати блок проти Нетаньягу. Це можливо, якщо 1 листопада явка серед палестинських виборців буде достатньо високою.

За тиждень до голосування опитування показало, що рівень участі серед палестинських виборців може впасти до історичного мінімуму. При цьому одне опитування показало, що лише 42% упевнені в тому, що проголосують.

Тим часом інші опитування показують, що явка палестинців може трохи зрости з торішніх 44,6% до 50%. Це все ще набагато нижче за національний рівень 67,4% на минулорічних виборах.

Араби в Ізраїлі становлять п’яту частину його 9-мільйонного населення. Більшість із них є нащадками палестинців, що залишилися у складі новоствореної держави після війни 1948 року. Вони давно обговорюють своє місце у національній політиці.

Попередні успіхи Арабсько-мусульманської партії

Арабсько-мусульманська партія перемогла на виборах минулого року в парламенті Ізраїлю, який складається зі 120 депутатів. У результаті вона порушила традицію, приєднавшись до коаліційного уряду.

Відмовившись від націоналістичної риторики, партія натомість зосередилася на боротьбі з організованою злочинністю та покращення планування та інфраструктури в арабських районах. Останні, як свідчать опитування громадської думки, є головними пріоритетами для палестинських громадян Ізраїлю.

Але навіть після того, як вони посіли місце в уряді, багато палестинців в Ізраїлі кажуть, що втратили надію на свою здатність впливати на зміни у державі.

Юсеф Макладех, засновник та директор Дослідницького інституту Statnet, сказав, що під час інтерв’ю із 200 палестинськими громадянами в Ізраїлі найчастіше повторювалася фраза: «Ми голосуємо ні за що». Вибори у вівторок стануть п’ятими в Ізраїлі менш як за чотири роки.

Читайте також:  Суд розслідує звинувачення у змові проти Болсонаро

У звіті Ізраїльського інституту демократії за 2021 рік виявлено значний соціально-економічний розрив. Він спостерігається між єврейськими та арабськими громадянами. До останніх також входять невелика громада друзів на півночі та спільноти бедуїнів, що живуть на півдні. Рівень бідності серед арабів залишається втричі вищим, ніж серед євреїв, йдеться в доповіді.

Тактика партії викликала критику деяких арабських виборців. Суперечливим бачиться її ухилення від палестинського питання, ізраїльська блокада Гази та окупація Західного берега.

Відносно невелика група має право голосу серед палестинських громадян Ізраїлю, близько 12%. За даними Макладе, вони роками бойкотували загальні вибори. У вівторок бойкотистами було запущено компанію у соціальних мережах. Вона показала, що Ізраїль використовує їхню участь, щоб увічнити свій образ демократії та прикрити політику гноблення.

Палестинці можуть вплинути на вибори: крах Об’єднаного списку

На даний момент багато палестинців втрачають надію на можливість вплинути на результат виборів. Це пов’язано із крахом «Об’єднаного списку» — коаліції арабських партій, сформованої у 2015 році. Це підтверджується законом про національну державу 2018 року. У ньому проголошується, що лише євреї мають право на самовизначення у країні, додав Макладе.

Палестинці можуть вплинути на ізраїльські вибори.  У разі низької явки палестинців на виборах до влади може прийти вкрай правий уряд.  Фото: Roman Yanushevsky / shutterstock.com

Якщо явка палестинців досягне рекордно низького рівня, всі очолювані арабами партії ризикують не подолати поріг 3,25%, необхідного для проходження до парламенту.

Це залишить палестинських громадян в Ізраїлі без своїх партій у парламенті. Це може призвести до створення правого уряду в історії Ізраїлю, якщо Нетаньяху сформує коаліцію з партією «Єврейська сила».

«Уявіть парламент без арабів, — сказав Арей Саббах-Хурі, викладач політичної соціології в Єврейському університеті в Єрусалимі. “Ці результати можуть бути критичними”.

Читайте також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я