Палата представників ухвалила законопроект про фінансування національної оборони

50
Палата представників ухвалила законопроект про фінансування національної оборони

Оборонний бюджет США може перевищити 2023 року 800 млрд доларів.

Палата представників ухвалила у четвер законопроект, згідно з яким витрати на оборону США наступного року перевищать 800 млрд доларів. Це на 37 мільярдів більше, ніж запропонований президентом Джо Байденом бюджет Пентагону у розмірі 773 млрд. доларів.

За ухвалення Закону про фінансування національної оборони (National Defense Authorization Act, NDAA), який визначає розмір бюджету Пентагону, проголосували 329 конгресменів, 101 голос було подано проти. Голосування в Сенаті ще не проходило, проте сенатський Комітет із збройних сил уже підтримав ще більше збільшення бюджету, на 45 млрд доларів, порівняно з пропозицією Байдена.

Обидві палати визначать остаточну суму на спільному засіданні, компромісний варіант законопроекту буде винесений на голосування у Палаті представників та Сенаті пізніше цього року.

За прийняттям NDAA, одного з найважливіших законодавчих актів, які щорічно приймаються Конгресом, уважно стежить широке коло представників промисловості та інших зацікавлених сторін, оскільки він визначає все: від купівлі кораблів та літаків до підвищення заробітної плати військовослужбовцям та вирішення геополітичних проблем.

Наприклад, у версії законопроекту, представленого цього року Палатою представників, засуджується політика Байдена щодо Туреччини. Законодавці схвалили виправлення, що обмежує можливість адміністрації Байдена продавати Туреччині винищувачі F-16.

Законодавці також схвалили положення про скасування дозволу на ведення війни в Іраку, видане у 2002 році, та підвищення грошового забезпечення військовослужбовців на 4,6%. Законопроект також запроваджує указ Байдена про підвищення мінімальної заробітної плати для федеральних підрядників Міністерства оборони до 15 доларів на годину.

Законопроект зустрів опір з боку конгресменів, які заперечували збільшення військових витрат.

«Загалом Закон про фінансування національної оборони ілюструє той факт, що ми надто багато витрачаємо на військові рішення і надто мало – на дипломатію та задоволення потреб людей як удома, так і в усьому світі», – заявив представник лівого крила Демократичної партії Енді Левін, лідер Прогресивного кокусу Конгресу, який проголосував проти ухвалення законопроекту у його нинішньому вигляді.

Читайте також:  ООН стурбована зростанням насильства в Гаїті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я