Байден пообіцяв просувати інтереси США під час візиту до Саудівської Аравії

48
Байден пообіцяв просувати інтереси США під час візиту до Саудівської Аравії (1)

Президент заявив, що ця країна відіграє важливу роль у недопущенні переходу Близького Сходу під вплив Росії чи Китаю.

Президент США Джо Байден пообіцяв просувати інтереси США під час візиту до Саудівської Аравії, але відмовився повідомити, чи чинитиме він тиск на саудівських лідерів з приводу вбивства журналіста Джамаля Хашоггі, коли зустрінеться з ними в п’ятницю.

Байден наполягав на тому, що він мав рацію, приймаючи рішення відвідати Саудівську Аравію та взяти участь у зустрічі, на якій будуть присутні вищі саудівські діячі, включаючи наслідного принца Мухаммеда бін Салмана – фактичного керівника країни, який, на думку американської розвідки, організував вбивство Хашог .

Президент сказав, що Саудівська Аравія відіграє центральну роль у будь-яких зусиллях зі стабілізації неспокійного регіону та запобігання його переходу під вплив Китаю чи Росії.

«Моя точка зору з приводу Хашоггі була абсолютно зрозумілою, і я ніколи не переставав говорити про права людини, – сказав Байден, відповідаючи на запитання під час прес-конференції з прем’єр-міністром Ізраїлю Яїром Лапідом. – Причина, через яку я їду до Саудівської Аравії, полягає у просуванні інтересів США, оскільки я вважаю, що ми маємо можливість знову затвердити свій вплив на Близькому Сході».

Виступаючи на другий день своєї чотириденної поїздки на Близький Схід, Байден сказав, що відсторонення від саудитів зашкодить американським інтересам у період, коли США залучені до глобальної боротьби за вплив з Москвою та Пекіном.

«На кону так багато питань, що я хочу бути впевненим у тому, що ми зможемо й надалі бути лідерами у регіоні і не створювати вакуум, який заповнять Росія та Китай», – сказав президент.

«Я завжди порушую тему прав людини, – додав Байден. – Але моя позиція щодо Хашоггі була гранично зрозуміла. Якщо хтось не зрозумів її, в Саудівській Аравії чи десь ще, то, значить, їх давно тут не було».

Американська розвідка дійшла висновку, що спадкоємець у 2018 році наказав убити Хашоггі, який був оглядачем газети Washington Post.

Читайте також:  Міграція набирає вагу як протестне питання

Байден не буде зустрічатися з наслідним принцом віч-на-віч під час його щодо короткого перебування в Джідді.

На зустрічі з Лапідом раніше в четвер Байден говорив про співпрацю, необхідну для стабілізації Близького Сходу і для того, щоб Іран ніколи не обзавівся ядерною зброєю.

У четвер Байден також пообіцяв, не вдаючись у деталі, продовжувати роботу щодо укладання мирної угоди між Ізраїлем та палестинцями – процес, який зупинився вже кілька років тому.

Президент, який зустрінеться у п’ятницю у Віфлеємі з головою палестинської адміністрації Махмудом Аббасом, підтвердив свою давню підтримку створення незалежної палестинської держави на Західному березі річки Йордан як найбільш бажаного вирішення давнього конфлікту, назвавши його рішенням, яке найкраще забезпечить майбутнє Ізраїлю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я