Палата представників США за підвищення стель держборгу

30
Палата представників Конгресу США схвалила законопроект щодо підвищення стелі держборгу. Учора ввечері Палата представників, у якій домінують республіканці, проголосувала за підвищення стель держборгу – пропозицію свого спікера Кевіна Маккарті – з невеликою перевагою у два голоси.

Законопроект передбачає підвищення стелі боргу на 1,5 трильйона доларів (близько 1,36 трильйона євро), але лише за умови значного скорочення державних видатків. Тепер законопроект вирушає до Сенату, очолюваного демократами, де, однак, йому не дають шансів. Президент Джо Байден також заявив, що у разі потреби накладе на нього вето.

Спостерігачі розглядають ухвалення цієї пропозиції як тактичний хід республіканців, щоб змусити Байдена сісти за стіл переговорів. Маккарті хоче змусити Байдена погодитись на скорочення певних державних витрат, з якими республіканці не згодні. Це важливі частини політичної програми Байдену, такі як інвестиції у захист клімату.

Важіль тиску: дефолт уряду США

Козирем Маккарті є загроза дефолту уряду США. Це станеться, якщо стеля боргу не буде піднята до того, як в уряду закінчаться гроші. За даними незалежного бюджетного управління Конгресу США, це може статися між липнем та вереснем. У цьому випадку економісти прогнозують серйозні наслідки для американської та світової економіки.

«Тепер справа за вами, – сказав Маккарті, звертаючись безпосередньо до Байдена після голосування. Президент не може продовжувати ризикувати економіку США, сказав республіканець. В останні тижні Білий дім неодноразово заявляв, що Байден готовий до переговорів щодо бюджетної пропозиції.

Однак, на відміну від ухваленого зараз законопроекту, ці переговори не повинні бути пов’язані із підвищенням стелі боргу. Республіканці в Конгресі повинні діяти негайно і без жодних умов, щоб запобігти дефолту, зажадала прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр у заяві після голосування.

Читайте також:  Незважаючи на землетрус, Туреччина атакувала Сирію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я