Незважаючи на припинення вогню, вночі у деяких районах країни поновилися бойові дії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щонайменше 460 людей загинули і майже 4100 отримали поранення під час боїв, що розпочалися майже два тижні тому. Однак справжня кількість жертв, ймовірно, набагато вища.
У Судані де-факто президент Абдель Фаттах аль-Бурхан бореться зі своїм заступником Мохаммедом Хамданом Дагло за допомогою військових. Останній є лідером впливового воєнізованого угруповання «Сили швидкої підтримки» (RSF). Обидва генерали захопили керівництво країною з населенням близько 46 мільйонів людей внаслідок двох спільних військових переворотів у 2019 та 2021 роках.
Узгоджене зі США припинення вогню між двома сторонами конфлікту набуло чинності у вівторок увечері, але досі дотримується спорадично. Обидві сторони звинувачують одна одну у неодноразовому порушенні режиму припинення вогню.
Ситуація у Хартумі загострюється
У столиці Хартумі становище населення погіршується. У середу гуманітарна організація SOS Children’s Villages оголосила, що її установа зазнала нападу бойовиків. Дітей і підлітків, які перебувають під їхньою опікою, а також персонал довелося евакуювати.
За повідомленнями армійських джерел, багаторічний силач Судану Омар аль-Башир, який розшукується Міжнародним кримінальним судом (МКС) і був повалений спільними зусиллями військових та РСБ у 2019 році, перебуває у військовому шпиталі в Хартумі під охороною поліції. Незалежно перевірити цю заяву не вдалося.
79-річний президент, який авторитарно правив Суданом протягом 30 років, насправді відбував термін у столичній в’язниці Кобар після винесення обвинувального вироку. За повідомленнями ЗМІ, тюремна поліція звільнила ув’язнених у вихідні, оскільки вони не могли забезпечити своїх основних потреб. Місцезнаходження аль-Башир залишалося загадкою протягом декількох днів.
МКС розшукує аль-Башира з 2009 року за ордерами за геноцид, військові злочини та злочини проти людяності у конфлікті у Дарфурі. У регіоні на заході країни вже багато років продовжується насильство між урядом та меншинами африканського походження. У Судані аль-Башир був засуджений за корупцію, а також перебуває під судом за переворот на початку свого терміну 1989 року.