Опубліковано базу забруднювачів навколишнього середовища

18

У списку понад 70 тисяч об’єктів, серед яких заводи, електростанції та навіть вантажні судна.

У мережі з’явилася база забруднювачів довкілля. У каталозі зазначено конкретні об’єкти — сталеливарні та цементні заводи, електростанції, нафтові та газові родовища, вантажні судна, відгодівельні майданчики для великої рогатої худоби. Загалом у базі понад 72 тисячі джерел викидів.

Основу опублікували дослідники некомерційної організації Climate TRACE. Вчені заявляють, що збирають більш точну інформацію завдяки знімкам із супутників та іншим даним. Це дозволяє достовірно оцінити виробничу діяльність підприємств, а потім обсяг їх викидів.

Зокрема аналіз показує, що нафтогазова промисловість викидає набагато більше забруднюючих речовин, ніж заявляли країни. Почасти це відбувалося через занижені оцінки викидів від факельного спалювання або спалювання небажаного метану, а також через витоки газу.

Як отримано базу забруднювачів довкілля

Зараз уряди та організації не мають пристроїв моніторингу, прив’язаних до кожної вихлопної труби. Зазвичай вони лише прогнозують викиди, рахуючи скільки спалюється вугілля, виробляється сталі, скільки машин їздить дорогами. Однак такі оцінки не завжди точні.

Завдяки супутникам НАСА або їх японським та китайським аналогам, дослідники змогли виміряти кількість парникових газів у стовпі повітря під ними. Водночас ООН просить країни повідомляти про свої викиди для подальшого обговорення проблеми, наприклад, на кліматичному саміті. Climate TRACE заявляють про кардинальні відмінності між даними із супутника та офіційними цифрами урядів.

New York Times пише, що супутниковим спостереженням заважають хмари або нічна темрява. Також такий аналіз не враховує, де конкретно були викинуті гази. Вони поєднуються з іншими субстанціями і розносяться вітром. У небі забруднення можуть бути роками або навіть століттями.

Сумніви у роботі Climate TRACE

Діяльність некомерційної організації Climate TRACE активно підтримує колишній віце-президент США Ел Гор та інші великі екологічні донори.

Читайте також:  Ізраїльський посол виключає можливість дводержавного рішення після війни у ​​Газі

Поки що експерти не підтвердили достовірність бази забруднювачів. Група спочатку опублікувала своє дослідження, а потім відправила на оцінку науковому співтовариству. Повноцінне наукове дослідження з’явиться лише через кілька років, після додаткової повторної перевірки фактів.

Такий підхід насторожив деяких учених. Джоселін Тернбулл з GNS Science сказала, що Climate TRACE ще має продемонструвати якість своїх даних. При цьому вона назвала проект «захоплюючим». Дослідник з Лабораторії кліматичних та екологічних наук Парижа Філіп Сіас також вважає проект «дуже багатообіцяючим». Але, за його словами, «все, що не рецензується експертами, має зазнавати скепсису».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я