Операцію Бундесверу в Судані визнано успішною

12

Шольц ще раз подякував військовослужбовцям за «складну та небезпечну місію».

 

Операцію Бундесверу в Судані визнано успішною

Уряд Німеччини дав найвищу оцінку небезпечної рятувальної операції Бундесверу в Судані. Після повернення майже 400 солдатів до Німеччини міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) заявив у п’ятницю у Вунсторфі під Ганновером: «Операція була цілком успішною в усіх відношеннях».

Міністр закордонних справ Анналена Бербок наголосила на складних умовах, у яких відбувався порятунок. «У деяких випадках люди в столиці Судану Хартумі годинами чекали без води при температурі понад 50 градусів», – сказала політик «зелених» на заклик віддати шану тим, хто повернувся з Бундесверу відразу після їх приземлення.

“Ви врятували життя понад 700 людей”, – сказала Бербок. «Найменшим, яких ви врятували, було два дні від народження, двоє немовлят-близнюків, яких ви витягли звідти». Вона додала, що той факт, що французького солдата було поранено в Судані, а турецький літак було обстріляно, показує, наскільки небезпечною була ця місія.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) також ще раз подякував військовослужбовцям за «складну та небезпечну місію». Загалом до евакуації було задіяно близько 1 тисячі солдатів, із них близько 150 у Судані. У цій африканській країні триває кривава боротьба за владу між армією та воєнізованим угрупуванням «Сили швидкої підтримки» (RSF).

Повернення солдатів відбулося на чотирьох літаках A400M

З неділі по середу збройні сили Німеччини у співпраці з Федеральним міністерством закордонних справ та Федеральною поліцією вивезли з Судану понад 700 осіб із понад 40 країн. Серед них було понад 200 німців. Місцем збору був військовий аеродром неподалік Хартума.

За словами Бербок, зараз у Хартумі знаходиться дуже, дуже невелика кількість німців; загалом по країні їх залишилося близько 100. Вони мають можливість бути вивезеними іншими державами, якщо вони захочуть залишити країну, сказав міністр закордонних справ.

Читайте також:  Зустріч з новим президентом Лулою

Повернення солдатів відбулося на чотирьох літаках A400M, які вилетіли з Йорданії до Вунсторфа. Крім Пісторіуса та Бербок, на церемонії були присутні численні члени Бундестагу, а також деякі члени сімей. За словами Пісторіуса, всі десантники, що повернулися, переважно отримають на знак визнання медаль за участь в операції.

Міністр оборони також розглядає це розгортання як доказ можливостей Бундесверу. “Бундесвер виконав свій обов’язок”, – сказав він. «Наш Бундесвер, наші війська професійні, вони виявляють солідарність, вони надійні та високо компетентні». Він сказав, що солдати діяли «з холодною головою, компетентно, зі співчуттям і насамперед із довірою. Вони були готові, коли це мало значення», – сказав Пісторіус.

Однак місію ще не повністю завершено. У найближчі кілька днів з Йорданії мають бути доставлені нові солдати, а також деякі матеріали.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я