Онлайн-доступ до адміністративних послуг утруднений

40

Федеральний уряд та уряди штатів не досягли тих цілей, які вони поставили перед собою щодо онлайнового доступу до адміністративних послуг. Навіть так званий бустер, прийнятий у травні минулого року, який мав гарантувати, що 35 особливо важливих послуг швидко будуть доступні в режимі онлайн повсюдно, не вирішив проблему. Така розстановка пріоритетів була важливою для земель, але загалом «поки що не дала бажаного ефекту», підсумувало Федеральне міністерство внутрішніх справ наприкінці року.

Повільний прогрес

У федерального уряду та урядів штатів фактично було п’ять років на оцифрування своїх адміністративних послуг. Закон про онлайн-доступ (OZG), який був прийнятий Бундестагом у серпні 2017 року, мав служити цій меті. Він надав землям до кінця 2022 року можливість оцифрувати усі 575 адміністративних послуг та запропонувати їх у режимі онлайн.

Для того щоб прискорити поки що досить млявий процес оцифрування адміністративних послуг у Німеччині, незабаром OZG 2.0 має виправити ситуацію. Прес-секретар Міністерства внутрішніх справ повідомила, що узгодження між міністерствами щодо проекту цього закону буде розпочато найближчим часом. Експерт ВДП із цифрових технологій Фолькер Реддер заявив виданню Deutsche Presse-Agentur, що він з оптимізмом дивиться на те, що законопроект може бути прийнятий у Бундестазі в першому кварталі 2023 року.

Однак, на думку депутата Бундестагу, передумовою реального прогресу в забезпеченні доступності онлайн є також покращення модернізації регістру. Політики зі СвДП та «зелених» висловили занепокоєння щодо захисту даних у зв’язку з цим законом, який був прийнятий за колишнього федерального міністра внутрішніх справ Хорста Зеєхофера (ХСС) і має покращити обмін даними між органами влади.

Думки та критика

Більше того, за словами Реддера, для успішної реалізації принципу «один для всіх», одні й ті самі «стандарти повинні застосовуватись на всіх рівнях – федеральному, штатному та місцевому». Саме в цьому Національна рада з контролю за стандартами знаходить помилку. Мальте Шпіц, відповідальний за оцифрування адміністрації, сказав dpa: «Замість того, щоб оцифровувати окремі послуги адміністрації, нам потрібні стандарти та загальні базові компоненти, такі як платіжна система для всіх рівнів. За його словами, досі немає навіть єдиного для всієї країни визначення «доходу» – адміністрація використовує різні критерії, залежно від концерну.

Читайте також:  Дискусія щодо посилення законів про зброю

Він критикує: «Приблизно три мільярди євро із спеціального фонду для боротьби з наслідками пандемії корони дали б реальний шанс змінити курс із Законом про доступ до Інтернету». На жаль, цей шанс не використали. Експерт із цифрових технологій Джоана Котар сказала: «ОЗГ зазнала катастрофічного провалу». Замість 575 цифрових адміністративних послуг, запланованих до кінця року, німецька влада може запропонувати лише кілька десятків по всій країні. Депутат Бундестагу, який не приєднався, бачить одну з причин невдачі у розподілі обов’язків – наприклад, між міністерствами внутрішніх справ та фінансів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я