Канцлер Німеччини Олаф Шольц здійснив несподіваний візит до охопленої війною України, щоб підтвердити підтримку Берліна Києву в його боротьбі з Росією: «Україна може розраховувати на Німеччину».
Олаф Шольц раптово приїхав до Києва та пообіцяв 650 мільйонів євро
Його візит відбувся на тлі важких боїв на фронті та недільного візиту до Києва нових лідерів Європи.
«Сьогодні ввечері я вирушив до Києва: потягом через країну, яка вже понад 1000 днів захищається від російської агресії»– Написав Шольц у пості на X.
Це був його другий візит до України з моменту початку російського вторгнення на початку 2022 року.
«Своїм повторним візитом до Києва я хотів би висловити свою солідарність із Україною», — сказав Шольц, який у лютому чекає нових виборів після розпаду його коаліції минулого місяця.
«Я хотів би тут, на місці ясно заявити, що Німеччина залишиться найвірнішим прихильником України в Європі».
Він повідомив, що на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським оголосить про постачання додаткової військової техніки на суму 650 мільйонів євро, яка буде поставлена у грудні.
«Україна може покластися на Німеччину — ми говоримо, що робимо. І ми робимо те, що кажемо».
Це можна інтерпретувати як відповідь Шольца на зростаючу критику Німеччини його східної політики.
Канцлер Німеччини виступив за поєднання потужної військової підтримки та дипломатії, щоб зрештою покласти край конфлікту таким чином, щоб захистити суверенітет України.
Кайес і Кошта у Києві
У неділю Зеленський заявив, що його країні потрібні гарантії безпеки від НАТО та більше зброї для самооборони перед тим, як вести переговори з Росією.
Він зробив ці коментарі після зустрічі з новим головою дипломатії ЄС Каєю Каллас та головою Ради ЄС Антоніу Коштою, які відвідали Київ на знак підтримки у свій перший же день на посаді, 1 грудня.
Ці візити відбуваються напередодні інавгурації Трампа 20 січня, який пообіцяв якнайшвидше покласти край війні. Це викликало побоювання, що він намагатиметься змусити Україну прийняти угоду на умовах Москви. Втім, це не очевидно.
Кайєс і Кошта показали Трампу, як поводяться нові лідери Європи.
Дзвінок спотикання. Олаф Шольц та Путін
У середині листопада Шольц став першим за багато років західним лідером, який провів телефонну розмову із керівником Росії Володимиром Путіним.
Зеленський на той час розкритикував цей дзвінок, заявивши, що він відкрив «ящик Пандори»послабивши міжнародну ізоляцію Путіна
У телефонній розмові Шольц засудив війнузакликав Росію продемонструвати готовність до переговорів з Україною з метою досягнення справедливого та міцного миру»повідомили у канцелярії канцлера.
За Шольца Німеччина стала другим за величиною постачальником зброї в Україну після США, але відмовилася постачати Києву ракети далекого радіусу дії, які могли б завдати удару по території Росії.
Берлін дотримувався цього підходу навіть після того, як президент США Джо Байден дав Україні зелене світло на перший запуск ракет дальнього радіусу дії ATACMS по Росії.
У своїй передвиборчій промові в Берліні в суботу Шольц розкритикував політичних суперників, які наполягають на постачанні німецької системи дальньої дії Taurus в Україну.
Виступаючи перед своєю Соціал-демократичною партією, Шольц заявив, що пред'явлення Москві, ядерній державі, такої загрози буде рівносильним грі в російську рулетку з безпекою Німеччини. Опоненти бачать тут приховану капітуляцію перед Росією.
А на Україну чекає важка зима. Росія здійснює руйнівні атаки на її енергосистему.