“Океанському вікінгу” дозволили причалити в Равенні зі 113 біженцями

15

Кораблю Ocean Viking, керованому гуманітарною організацією SOS Méditerranée, можна пришвартуватися в адріатичному порту італійського міста Равенна з 113 врятованими біженцями. Влада визначила місцезнаходження судна на північному сході країни, повідомило італійське інформаційне агентство Ansa. Вчора організація з надання допомоги написала в Твіттері, що, ймовірно, знадобиться ще «чотири довгі дні», щоб дістатися до порту, розташованого майже за 1700 кілометрів.

113 людей було врятовано з переповненої гумової шлюпки “у повній темряві” у вівторок увечері, пише організація. Серед них було 23 жінки, деякі вагітні, близько 30 неповнолітніх неповнолітніх і три немовляти, наймолодшому з яких було три тижні. Організація зазнала полегшення, але й занепокоєння, оскільки Ocean Viking наразі є єдиним рятувальним судном неурядової організації у центральному Середземномор’ї. Було висловлено побоювання, що в море може потрапити в біду більше людей, яким потім не зможуть допомогти, коли судно рухатиметься на північ.

Дипломатичні розбіжності з Парижем

За повідомленнями ЗМІ, правий уряд Італії незабаром запровадить нові правила для цивільних морських рятувальників, діяльність яких він неодноразово критикував. У листопаді виникли дипломатичні розбіжності з Парижем через те, що Італія не дозволила кораблю Ocean Viking увійти до порту та продовжити шлях до Франції.

Мігранти вирушають з Північної Африки переважно на непридатних для плавання човнах, щоб дістатися до ЄС морем. Особливо взимку переправа ризикована через небезпеку поганої погоди та неспокійного моря. Більшість із них досягають Італії, куди, за даними Міністерства внутрішніх справ, у 2022 році прибуло понад 98 700 човнових мігрантів, що значно більше, ніж за той же період минулого року (близько 63 400). Знову і знову човни перекидаються, і люди тонуть. За даними ООН, цього року у центральному Середземномор’ї загинули чи зникли безвісти понад 1360 людей.

Читайте також:  Бранденбург за уповноваженого боротьби з антисемітизмом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я