Офшорна компанія: реєстрація чи купівля?

13
офшор

Відкриття офшорної компанії – це спосіб комфортного ведення бізнесу в умовах світової політичної та економічної нестабільності. У державах, де діють сприятливі податкові умови для нерезидентів, зручно реєструвати свій бізнес і великим міжнародним холдингам та приватним підприємцям.

Щоб відкрити офшорну компанію, не обов’язково бути фахівцем із міжнародного права. Достатньо звернутися до надійного посередника, який вирішить усі ваші питання на професійному рівні.

Офшорна компанія

Отже, у світі існує ціла низка країн, які готові за помірну плату реєструвати на своїй території іноземні компанії та надавати їм вигідніші податкові умови, ніж ті мали б у власній державі. Така схема ведення справ називається офшорним бізнесом. Його переваги, крім зниження або повної відсутності податкового навантаження, полягають у повній конфіденційності та захисті активів від конфіскації або арешту іншою державою.

Всім офшорам – офшор

Ключовими офшорними зонами світу є Сейшельські острови, Беліз, Британські Віргінські острови. Серед СНД юридичних популярний також Кіпр, що надає пільгові податкові умови при веденні бізнесу на його території та звільнення від сплати податків під час ведення бізнесу за межами острова.

Відповідні офшорні зони визначаються за такими параметрами:

 1. вид діяльності підприємства;
 2. країни ведення бізнесу;
 3. наявність угод про виключення подвійного оподаткування;
 4. вимоги до найменувань підприємств.

Реєстрація офшорів з нуля

Як зареєструвати компанію в офшорі? Процедура реєстрації в більшості країн однакова, хоч би які види офшорів пропонувалися. Спочатку проводиться перевірка найменування, що займає зазвичай до п’яти діб. Якщо назва схвалена, потрібно надати дані на реєстрацію та чекати на корпоративні документи, які можна отримати в строк від семи до 18 днів. Усі процеси можуть здійснюватися дистанційно. Часто реєстрація офшорних компаній вимагає від власників лише надання копії сканованої паспорта зі сторінкою прописки.

Читайте також:  Бігль – активний та дружелюбний компаньйон

Готові офшорні компанії

Якщо вам не надто важливо самому дати назву своєї компанії, то ви можете значно заощадити час і придбати готовий офшор, вже оформлений за всіма правилами обраної вами юрисдикції. Здійснюється процедура, як правило, протягом одного дня, а змінити назву компанії ви зможете пізніше, це не заборонено. Придбати реально і компанію, яка була зареєстрована кілька років тому, що тільки надасть їй ваги партнерам. Однак обслуговування офшорних компаній потребує щорічних відрахувань, тому за інших рівних умов купівля компанії «зі стажем», за яку ваш посередник довше виплачував гроші, і коштуватиме дорожче.

Грамотний підхід до вибору посередника

Купити готовий офшор або зареєструвати новий зараз пропонують багато посередників. Від їхньої чесності, професіоналізму та уважності до запитів клієнтів залежатиме подальша доля вашої офшорної компанії.

Спробуємо перерахувати основні тези-рекомендації щодо вибору посередника. Критерії, за якими можна визначити надійного посередника:

 • Солідний досвід роботи на ринку та бездоганна репутація. Уникайте компаній-одноденок.
 • У списку пропозицій він завжди має так звані найкращі офшори — компанії в ключових офшорних зонах світу.
 • Здатність надати докладну консультацію визначення юрисдикції майбутнього офшора. Фахівці компанії-посередника повинні вміти розгорнуто та доступно розповісти про політичну та економічну ситуацію в офшорній зоні та особливості законодавства щодо цієї зони.
 • Індивідуальний підхід до клієнта, що базується на принципах довіри та конфіденційності. Важливо бути впевненим у тому, що обговорення ваших фінансових схем залишиться лише між вами та посередником.
 • Відкриття рахунку нової компанії у банку. Банківські службовці ретельно перевіряють всі документи, що може дати вам додаткові гарантії. Як правило, послуги з реєстрації офшорних компаній та відкриття рахунків надаються в одному пакеті.
 • Можливість знайти на сайті компанії-посередника всі актуальні новини та зміни щодо офшорів. Надійний посередник завжди в курсі чорних списків офшорів — реєстрація вашої компанії в одній з таких зон приверне до фірми підвищену увагу в країні ведення бізнесу і замість полегшити податковий тягар лише посилить його. У багатьох країнах угоди з офшорами ретельно контролюються. Якщо ви плануєте вести бізнес у СНД, переконайтеся, що вам не пропонують для реєстрації офшорної компанії країну із чорного списку.
 • Чистота репутації готових офшорних компаній. Посередник повинен гарантувати, що куплену вами компанію ніхто раніше не використовував і її бездоганна історія.
 • Відповідність вартості послуг поточному стану ринку. Ціна на офшор у провідних компаній-посередників завжди буде практично однаковою.
Читайте також:  Відпочинок в інтернеті: найкращі напрямки для віртуального дозвілля

Отже, для ведення офшорного бізнесу, якщо вам потрібні податкові пільги або гарантії збереження капіталу, потрібно відкрити нову офшорну компанію або придбати готову. Однак робити і те, й інше слід виключно за допомогою професіоналів: міжнародне право потребує високої компетенції. Для того, щоб правильно вибрати оптимальний для ваших цілей офшор і визначити відповідний правовий режим компанії, необхідно розбиратися в основних правових, економічних і навіть політичних тенденціях розвитку офшорів, а також знати безліч індивідуальних особливостей кожного з них.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я