Обшук на очах у журналістів

32

Після обшуків за звинуваченням у лжесвідченні у кардинала Райнера Марії Вельки священнослужитель хоче подати скаргу, оскільки журналістів нібито поінформували заздалегідь.

«Нас непокоїть не сам обшук, а те, що інформація та дата його проведення, очевидно, просочилася у ЗМІ», – сказав Die Zeit адвокат Вельки Бйорн Герке. Тому він має намір подати від імені кардинала кримінальну заяву проти невідомих осіб за порушення службової таємниці». Герке підозрює, що «витік» стався з поліції, а не з прокуратури.

Ульф Віллун, старший прокурор Кельна, сказав: «Ми намагатимемося все прояснити». Він додав, що прокуратура не зацікавлена ​​у тому, щоб заходи супроводжувалися пресою. “Це тільки створює нам проблеми”, – сказав він. У вівторок було проведено обшуки в будинках архієпархії Кельна. За словами Вілуна, представники ЗМІ були на місці ще до початку заходів. Він сказав, що цілком зрозуміло, чому кардинал гнівно відреагував, коли прийшли слідчі, і він глянув у камеру. Вони хотіли, щоби все було по-іншому.

«Обшук був зайвим»

Адвокат Вельки Герке вважає самі обшуки непотрібними. «Через нас обшук був би не потрібен, тому що ми добровільно передали б все, що потрібно було звинуваченню», – сказав він газеті Die Zeit. За його словами, в очах нефахівців у галузі права такий обшук завжди є наперед. У вівторок Віллун наголосив, що вони дійшли висновку, що, окрім цих заходів, немає можливості для подальшого з’ясування обставин. Відповідно, особлива важливість справи для громадськості також відіграла роль у прийнятті рішення. Це завжди має братися до уваги при вжитті заходів.

Вельки перебуває під слідством за підозрою у дачі неправдивих свідчень замість присяги та лжесвідчення. Вважається, що кардинал знав більше про звинувачення у зловживаннях проти священнослужителів, ніж говорив публічно. Герке заявив газеті Die Zeit, що він упевнений, що прокуратура знову закриє справу.

Читайте також:  Свідок відчуває тиск з боку оточення Трампа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я