Кремль відкидає “домисли” американських ЗМІ про план повстанців

19

“Нью-Йорк Таймс” повідомляє, що заступник начальника Генерального штабу Суровікін був заздалегідь поінформований про повстання Вагнера. Представник Кремля говорить про «спекуляції» та «плітки».

 

Кремль відкидає «домисли» американських ЗМІ щодо плану повстанців

Кремль відкидає як «домисли» повідомлення американських ЗМІ про те, що заступник начальника Генерального штабу Росії Сергій Суровікін заздалегідь знав про план заколоту, розроблений начальником найманців Євгеном Пригожиним.

«Зараз навколо цих подій багато різних спекуляцій та пліток», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, за повідомленнями російських інформаційних агентств. «Я думаю, що це один із прикладів». Армія та населення «усі підтримали президента (Володимира Путіна)» під час повстання, сказав Пєсков.

Суровікін вважається союзником Пригожина

Раніше американська газета “Нью-Йорк Таймс” із посиланням на кола американських спецслужб повідомила, що Суровікін заздалегідь знав про повстання групи Вагнера. Тепер американські чиновники хочуть з’ясувати, чи міг генерал армії допомагати у плануванні. Газета також пише, що, за інформацією американських спецслужб, є підстави вважати, що про плани Пригожина могли знати й інші російські генерали. Американські чиновники, згідно зі звітом, вважають, що Пригожин не розпочав би свого повстання, якби не вірив, що інші прийдуть йому на допомогу.

Суровікін вважається союзником Пригожина, але ще в суботу ввечері він став на бік силового апарату у Москві. У своєму відеозверненні Суровікін закликав Пригожина припинити боротьбу за владу.

Пригожин зараз у Білорусі

Путін може залишити Суровікіна, якщо президент дійде висновку, що Суровікін тільки знав про плани, але не допомагав Пригожину. Високопоставлені американські чиновники також підозрюють, що союз між Суровікіним і Пригожіним може пояснити, чому Пригожин залишився живим після повстання, продовжує New York Times.

Лідер “Вагнера” ​​Пригожин у суботу зайняв, зокрема, південне російське місто Ростов-на-Дону, а потім рушив своїх бійців у бік Москви. Приблизно за 200 кілометрів від російської столиці він несподівано здався. Посередником у конфлікті виступив білоруський правитель Олександр Лукашенко. Путін пообіцяв Пригожину та його найманцям імунітет від судового переслідування. За словами Лукашенка, Пригожин зараз прибув до Білорусі.

Читайте також:  Шольц хоче відновити переговори між ЄС та МЕРКОСУР

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я