Нові заворушення: Лейпциг не заспокоюється

29

Ліві радикали знову влаштували заворушення у Лейпцигу в неділю ввечері. Поліція вживає заходів та замикає близько 1000 осіб на кілька годин. Це викликає критику.

 

Нові заворушення: Лейпциг не заспокоюється

Десятки поранених, барикади та автомобілі, що горять, близько 30 арештів: у Лейпцигу знову відбулися зіткнення між лівими радикалами і поліцією. Причиною зіткнень став винесений у середу вирок лівоекстремістці Ліні Е.

У суботу ввечері з самого початку мирної демонстрації за участю понад 1500 осіб у поліцейських знову кидали каміння, пляшки та запальні пристрої. Поліція оточила близько тисячі демонстрантів. Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) оголосила, що стежитиме за лівоекстремістською сценою. Але окрім схвалення дій поліції, пролунала і різка критика – і не лише у соціальних мережах.

«Безглузде насильство лівоекстремістського хаосу та хуліганів не може бути виправдане нічим», – заявила Фезер у неділю. “Ті, хто кидає каміння, пляшки та запальні пристрої в поліцейських, повинні послідовно нести за це відповідальність”. Федеральні та державні органи безпеки продовжуватимуть уважно стежити за бурхливою лівоекстремістською сценою найближчими днями та тижнями і будуть послідовно втручатися у разі злочинних чи насильницьких дій.

Поранені поліцейські, поранені демонстранти

За даними поліції, під час «масових заворушень» було поранено близько 50 поліцейських. Начальник поліції Рене Деммлер повідомив, що серед демонстрантів є постраждалі, але не зміг назвати точну кількість. Поліція розслідує звинувачення у порушенні спокою за обтяжливих обставин та нападу на поліцейських.

Крім заарештованих, від 40 до 50 осіб було взято під варту та звільнено до полудня неділі. Крім того, деяким із затриманих довелося кілька годин чекати, доки поліція зареєструє їхні особи. «Незабаром після 5.00 ранку загони обробки встановили останню особу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  Папа Римський вперше не звершив публічної недільної молитви

Похвала поліції

Муніципалітет та поліція виступили на захист цієї акції. На жаль, жорстокі злочинці змішалися з мирно оголошеною демонстрацією та використали її у своїх цілях, сказав мер Буркхард Юнг (СДПН). Тому було правильно заборонити дві інші демонстрації наперед. Шеф поліції Деммлер говорив про «велику кількість безглуздого, екстремального насильства». Потрібно було деескалювати ситуацію за допомогою сили. Міністр внутрішніх справ Саксонії Армін Шустер (ХДС) у своєму Твіттері високо оцінив «успішне вирішення особливо складної ситуації». Він побажав якнайшвидшого одужання пораненим поліцейським. “Саксонія пишається вами!”.

Федеральний голова профспілки поліції Німеччини Райнер Вендт попередив: «Хоч би якою правильною була боротьба з правим екстремізмом, лівий екстремізм не можна продовжувати вважати другорядною справою». Він сказав, що оперативна концепція у Лейпцигу дозволила уникнути найгіршого. «Верховенство закону перемогло, незважаючи на тисячі актів насильства». Скарги лівих кіл цинічні і не заслуговують на довіру, сказав він.

Критика операції

Але була і очевидна критика дій поліції. Парламентський секретар Лівої партії в парламенті землі Саксонія Марко Бьоме розкритикував поліцію за ескалацію ситуації, де-факто заборонивши демонстрацію солідарності з засудженою Ліною Є. Політик від СДПН у внутрішніх справах Альбрехт Паллас говорив про «провокаційний підхід» поліції. Він сказав, що поліція застосувала зайву силу, відтісняючи людей, що стоять, і оточила багатьох людей на кілька годин. «Масовість присутності поліції або викликана цим масова реакція поліції на дрібниці мала ефект ескалації, від якого переважно постраждали випадкові перехожі».

Парламентська група «Ліві» тепер хоче зробити цю операцію темою для обговорення у Комітеті з внутрішніх справ парламенту штату. Її парламентська група вимагатиме проведення спеціального засідання у понеділок, повідомила через Twitter депутат Керстін Кєдіц. «Необхідно прояснити підґрунтя порушення основних прав».

Читайте також:  Столтенберг критикує політику витрат союзників

Привід

Приводом для заворушень став вирок, винесений лівому екстремісту Ліні Е. та трьом співучасникам за напади на передбачуваних чи дійсних неонацистів, у ході яких кілька людей зазнали поранень, деякі з них – серйозні. У середу Вищий регіональний суд Дрездена засудив 28-річну екстремістку до п’яти років і трьох місяців ув’язнення, але на даний момент її було звільнено.

Заплановану на суботу демонстрацію солідарності «День Х», для проведення якої було організовано мобілізацію по всій країні, було заборонено містом. У суботу ввечері у місті вже сталися сутички між лівими радикалами та поліцією. Поліція знаходилася в місті з великим контингентом, включаючи водомети та гелікоптери.

Операція тривала і в неділю, і поліція була готова до нових заворушень. Проте демонстрацію, до якої закликали на півдні Лейпцига, було заборонено містом. «Причиною цього є досвід суботнього вечора», – сказав представник поліції на запит.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я