Рамки зростають. Анлалена Бергок, за словами уряду Німеччини, стане новим головою Генеральної Асамблеї ООН. Це завдання, яке вимагає досить дипломатичної майстерності – в органі, який, однак, суперечливо в сучасному світі.
Нова позиція для Бербока – спікера Генеральної Асамблеї ООН?
Після виходу з уряду Німеччини міністр закордонних справ Анналена Беробок має намір зайняти провідну посаду в ООН у Нью -Йорку у вересні. Якщо, звичайно, до того часу сам ООН не стане жертвою наступного сволота Трампа.
Очікується, що Бербок буде обраний Асамблеєю в Нью -Йорку на початку червня. Згідно з внутрішніми угодами в ООН, його обрання вважаються формальністю. Очікується, що вона почне виконувати свої нові обов'язки у вересні.
Організатор зустрічей
Однак це не робить Аннален Беробок новим Генеральним секретарем ООН. Ця найважливіша позиція в Організації Об'єднаних Націй займає португальський Антоніу Гутерріш, і він залишиться на ньому до кінця 2026 року. Бербок призначений на другу найважливішу позицію в ООН: голова Генеральної Асамблеї. Там усі 193 країн-членів ООН можуть говорити з рівним правом: від супер-сили Сполучених Штатів до Маршаллівських островів із населенням лише 40 тисяч людей.
Як голова Генеральної Асамблеї, Беробок представляє всі країни -члени, а не лише європейці. Вона організовує та головує на засіданнях Генеральної Асамблеї і повинна надати можливість поговорити з усіма, що вимагає дипломатичних навичок. До важливих зустрічей Президент повинен якнайшвидше організувати найширшу більшість за допомогою численних дискусій.
Барометр для фіттерів
На відміну від Ради Безпеки ООН Рішення Генеральної Асамблеї не є обов'язковими відповідно до міжнародного законодавства. Однак це не просто орган балаканини.
Його політичне значення, як стверджується, навіть зростало в останні роки, тим більше, що Рада Безпеки ООН заблокувала один одного з таких важливих питань, як Україна та Близький Схід, через вето Росії та США. Тобто Рада Безпеки часто паралізується.
Це зробило голоси всіх 193 держав -членів Генеральної Асамблеї важливими в якому сенсі. Вони стали добрими Барометр настрою світових правлячих еліт і частково (у стабільних демократіях) громадськості.
Скільки країн світу все ще підтримують Україну? Які країни ЄС підтримують Ізраїль і які зберігаються на відстані?
Однак події голосування GA зазвичай ні в якому разі не впливають. І авторитетна думка світової спільноти закликана, м'яко кажучи, не завжди.
Може, Бербок з її ентузіазмом змінить ситуацію?
Німеччина покаже приклад
Анналена Беробок стане лише п’ятою жінкою після Другої світової війни, яка стала головою Генеральної Асамблеї. І вона стане першою, хто прийме це завдання відразу після закінчення їх активного терміну на посаді міністра закордонних справ. Це надсилає чіткий сигнал цим. У ці важкі часи для Організації Об'єднаних Націй Німеччина хоче зміцнити багатосторонній світовий порядок – і в той же час збільшуйте свої шанси отримати нестабільне місце в Раді Безпеки ООН з 2027 року. Хоч – це значення місця в органі, яке постійно загрожує паралічем, – це питання суперечливо.
Але для Бергока, який вивчав міжнародне право і пішов до ООН в Нью -Йорку як міністр закордонних справ, нове завдання, швидше за все Мрія. Позиція голови Генеральної Асамблеї має лише один недолік: через рік це вже закінчується.
Таким чином, у вересні 2026 року Бербоку доведеться шукати нову роботу.
Чи зможе вона замінити генерального генерала Гатріші Генерального генерала після цього незабаром? Це майже неможливо.
Два європейців поспіль у найважливішому офісі ООН – це сталося лише один раз, у перші роки після Другої світової війни. З тих пір, у цій публікації, представники всіх континентів по черзі.