Німеччина не підтримала заборону куріння на свіжому повітрі

3

Єврокомісія оголосила про свою мету: до 2040 року скоротити частку курців до менше ніж 5% від усього населення.

Схоже, що більшість міністрів охорони здоров'я ЄС хочуть суворіших заходів захисту некурців. Наприкінці листопада вони виступали за «ефективний захист» від пасивного диму на ігрових майданчиках та в ресторанах просто неба. Крім того, ЄС погрожує пред'явити більш високі вимоги до парків розваг, басейнів, пляжів та зоопарків, автобусних зупинок, університетів та заходів просто неба. Більшість країн-членів ЄС проголосували за запропоновану рекомендацію. Але Німеччина не підтримала заборону куріння на відкритому повітрі та утрималася від голосування.

ЄС виступає за ефективний захист пасивного куріння. Фото: aussiedlerbote.de

За даними Комісії ЄС, споживання тютюну забирає життя 700 тисяч громадян Європейського Союзу щороку. Єврокомісія офіційно оголосила про свою мету: до 2040 року скоротити частку курців до менше ніж 5% від усього населення.

Рекомендація – не пряма заборона

Однак рекомендація Брюсселя не є обов'язковою. Коли Німеччина не підтримала заборону, то наголосила на цій обставині. Приймати рішення про заборону куріння можуть лише національні уряди. У Німеччині відповідальність за це частково несуть і федеральні землі. Таким чином, рекомендація Брюсселя не означає прямої заборони куріння в 27 державах-членах ЄС. Голова Комісії Угорщина це наголосила:

«Рекомендація Ради не містить обов'язкової заборони».

Міністр охорони здоров'я Австрії Йоханнес Раух підтримав:

“Євросоюз нічого не забороняє: це необхідно зафіксувати”.

Читайте також:  У Белграді пройшла велика акція протесту проти війни в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я