Єврокомісія оголосила про свою мету: до 2040 року скоротити частку курців до менше ніж 5% від усього населення.
Схоже, що більшість міністрів охорони здоров'я ЄС хочуть суворіших заходів захисту некурців. Наприкінці листопада вони виступали за «ефективний захист» від пасивного диму на ігрових майданчиках та в ресторанах просто неба. Крім того, ЄС погрожує пред'явити більш високі вимоги до парків розваг, басейнів, пляжів та зоопарків, автобусних зупинок, університетів та заходів просто неба. Більшість країн-членів ЄС проголосували за запропоновану рекомендацію. Але Німеччина не підтримала заборону куріння на відкритому повітрі та утрималася від голосування.
За даними Комісії ЄС, споживання тютюну забирає життя 700 тисяч громадян Європейського Союзу щороку. Єврокомісія офіційно оголосила про свою мету: до 2040 року скоротити частку курців до менше ніж 5% від усього населення.
Рекомендація – не пряма заборона
Однак рекомендація Брюсселя не є обов'язковою. Коли Німеччина не підтримала заборону, то наголосила на цій обставині. Приймати рішення про заборону куріння можуть лише національні уряди. У Німеччині відповідальність за це частково несуть і федеральні землі. Таким чином, рекомендація Брюсселя не означає прямої заборони куріння в 27 державах-членах ЄС. Голова Комісії Угорщина це наголосила:
«Рекомендація Ради не містить обов'язкової заборони».
Міністр охорони здоров'я Австрії Йоханнес Раух підтримав:
“Євросоюз нічого не забороняє: це необхідно зафіксувати”.