“Необхідно 20 нових районів із зеленими полями”.

8

На думку канцлера, для вирішення проблеми нестачі житла у Німеччині необхідно розбудовувати цілі міські райони. Умови для цього мають бути створені швидко.

Будівельні крани: Щільність забудови в містах і нові райони - канцлер Шольц хоче впоратися з нестачею житла.

Шольц: «Необхідно 20 нових районів із зеленими полями».

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) висловився за масове нове будівництво цілих міських районів у рамках боротьби з нестачею житла у Німеччині. «У Німеччині (…) нам все ще потрібно 20 нових районів у великих містах на нових місцях», – заявив Шольц у Берліні на муніципальній конференції парламентської фракції СДПН. “Необхідно відмовитися від деяких застережень у цьому питанні”. Крім того, за його словами, у містах необхідно підвищувати густину населення. Насамперед, необхідне субсидоване житлове будівництво та доступне житло.

Необхідно відмовитись від регулювання

Для цього, за його словами, потрібно терміново скоротити бюрократію. «Ми маємо визнати, що за багато років ми створили закон, який неможливо адмініструвати, – сказав Шольц. Наприклад, для будівництва нових будівель потрібно дуже багато експертних висновків. Процедури мають бути скорочені. «Має сформуватися культура прийняття рішень».

На цьому фоні Шольц пропагував запропонований ним німецький пакт проти бюрократії та тривалих процесів узгодження. Усі нормативні акти, які заважають, мають бути скасовані. Він висловив упевненість, що на запланованій на 6 листопада зустрічі на найвищому рівні федеральних та земельних урядів буде досягнуто домовленостей з цього питання.

Скоротити старі борги

На думку Шольца, необхідно також полегшити становище муніципалітетів, які мають великі борги. Це вимагатиме внесення поправок до Конституції. “Запевняю вас, ми за цим стоїмо, для нас це не гра, в якій ми вказуємо пальцем на інших”, – сказав Шольц. Не всі муніципалітети можуть отримати однакову підтримку – «тільки ті, які мають найбільше боргів і які вже не можуть з них спуститися». Старе положення про заборгованість муніципалітетів, які опинилися у тяжкому фінансовому становищі, обговорюється вже кілька років. Міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) подав відповідні пропозиції.

Читайте також:  Папа засуджує війни та матеріалізм

Ахім Пост, заступник голови парламентської групи СДПН, заявив, що федеральний уряд та уряди земель мають надавати муніципалітетам велику підтримку. Повинен з’явитися фонд старих боргів, який давно необхідний. Такий фонд звільнить муніципалітети від значної частини боргів, а також зніме майбутні ризики зміни відсоткових ставок. Бернхард Далдруп, представник парламентської фракції СДПН з питань муніципальної політики, зазначив, що муніципалітети стикаються з великими проблемами, наприклад у зв’язку з напливом біженців. У той же час муніципалітети зазнають фінансового тиску.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я