Не бійтеся стати батьками: 5 популярних страхів та поради, як з ними впоратися

19

Діти неминуче змінюють життя пари: вимагають уваги, перегляду звичок, порядку дня та сімейного бюджету. Але уявити, що конкретно чекає на сім’ю після появи в ній нової людини, складно, особливо якщо йдеться про первістка.

Миритися з тривогою від невідомості необов’язково: будь-який страх реально опрацювати самостійно чи з допомогою фахівців. Зробити це особливо важливо, якщо народження дітей входить до ваших планів. Інакше упередження можуть завадити їм реалізуватись, пише Lifehacker.

Страх № 1. Я не зможу забезпечити дитину

Поява дітей справді впливає на сімейний бюджет. Його треба буде розподіляти вже не на двох, а як мінімум на трьох осіб. Тим більше, на період декретної відпустки рівень доходів скоротиться. Все це здатне тиснути на батьків та змушувати перебільшувати масштаб проблеми. Насправді все не таке страшно. Наприклад, від дорогих речей та іграшок можна відмовитися — дітям їхня вартість та зовнішній вигляд не важливі. До того ж, є кілька способів зміцнити фінансовий стан.

Як упоратися. Для початку варто заздалегідь обговорити та продумати сімейний бюджет, наприклад, на рік. Порахуйте, скільки грошей знадобиться на підгузки, пелюшки, дитячу косметику догляду та інші потрібні речі. Якщо серед ваших друзів є батьки, порадьтеся з ними. Здорово, якщо вони пережили цей досвід зовсім недавно — отже, спогади ще свіжі і пам’ятають актуальні ціни. На користь піде і створення фінансової подушки — до неї можна буде звернутися у разі екстрених витрат. Плюс можна розглянути пошук додаткового джерела доходу, що не вимагає багато часу та сил. Наприклад, якесь підробіток в інтернеті або монетизація хобі.

Заощадити на великих витратах, наприклад ліжечку чи колясці, реально за допомогою інтернет-платформ з оголошеннями. Там же в перші роки життя дитини можна купувати взуття та теплий одяг. Вони, як правило, у хорошому стані, тому що діти ростуть швидко і не встигають їх зносити.

Читайте також:  Бажаєте новий телевізор? Експерт радить, на що звернути увагу при покупці

Також вивчіть існуючі заходи державної підтримки та користуйтеся всіма доступними вам та вашій родині ресурсами.

Страх № 2. Я буду поганим батьком

Таке відчуття може виникати з різних причин. Наприклад, ви самі ще почуваєте себе дитиною, тому не впевнені, що впораєтеся з новим рівнем відповідальності. Інший варіант: здається, що ваш ментальний стан недостатньо стабільний, і боїтеся, що це вплине на досвід батьківства. Або ж ви впевнені, що недостатньо підковані у питанні, і думаєте, що будете готові до появи нового члена сім’ї, тільки коли максимально докладно освоїте тонкощі догляду за дітьми та вивчіть всі існуючі підходи до виховання. Перемогти можна кожен із перерахованих страхів.

Як упоратися. Побоювання відповідальності та інші внутрішні бар’єри можна обговорити з близькими, наприклад з чоловіком, батьками чи друзями. Поділіться переживаннями і спробуйте знайти підтримку – усвідомлення того, що в новий етап життя ви входите не поодинці, саме по собі здатне відігнати частину тривог. А ще корисно пам’ятати, що досконалих людей не буває і ви маєте право на помилки. Головне — те, як ви їх виправлятимете. Але якщо розмови не допомогли або страхи набагато глибші за звичайні упередження, варто пропрацювати їх з психологом. Фахівець допоможе дістатися джерела проблеми і підкаже, як позбутися шкідливих установок.

Якщо ж причина тривоги у нестачі теоретичної бази, спробуйте прокачати навички, читаючи спеціалізовані книги та сайти або відвідуючи курси майбутніх батьків. Разом з тим, варто прийняти факт, що підготуватися абсолютно до всього нереально і частину питань доведеться вирішувати вже в процесі дорослішання дітей.

Страх № 3. У дитини будуть уроджені захворювання

Такі побоювання зрозумілі. Вроджені захворювання на кшталт вад розвитку серця або нервової трубки існують, як і ризики ускладнень під час пологів. Але замість емоції озброїться фактами: багато проблем здоров’я можна попередити за допомогою заходів профілактики та уважного ведення вагітності.

Читайте також:  7 причин, чому не варто ділитися паролем від свого Wi-Fi з іншими

Як упоратися. Перше, що потрібно пам’ятати: стан майбутньої дитини залежить від здоров’я батьків. Здоровий спосіб життя та відмова від шкідливих звичок можуть знизити ризики та зменшити кількість страхів. Крім того, можна зробити різні генетичні тести, які покажуть схильність пари до спадкових захворювань. Можливо, її у вас немає і ви даремно турбуєтеся.

Після ухвалення рішення про розширення сім’ї варто проконсультуватися з фахівцем. Планування, Що включає здачу аналізів, УЗД та інші перевірки, дозволить на ранніх стадіях виявити можливі проблеми та знайти їх рішення. Пройти обстеження важливо не лише майбутній мамі, а й батькові. На основі результатів фахівець зможе порадити заходи профілактики, які дозволять зменшити ризики. Ймовірно, на покращення показників буде потрібен час, тому бажано розпочати планувати вагітність хоча б за 3-4 місяці до зачаття.

Після старту вагітності важливо не пропускати консультації та планові перевірки: вони дозволяють фахівцям вчасно. помітити відхилення від норми та порадити, як їх виправити. Якщо хвилювання сильне, варто подумати про детальніше спостереження: частіше радитися з експертами та контролювати будь-які найменші зміни.

Щоб турбуватися ще менше, заздалегідь дізнайтесь про всіх фахівців поблизу: почитайте відгуки, подивіться стаж, порадьтеся з жінками, які народили нещодавно, – виберіть того, кому зможете повністю довіряти.

Страх № 4. Я не зможу забезпечити безпеку дитини

Підступні бактерії, гострі кути, жваві дороги – небезпек у світі достатньо. Переживати через це нормально. Це ще один показник того, що ви є відповідальним і небайдужим батьком. Але щоб тривога не переростала в страх, що паралізує, потрібно прийняти те, що контролювати все просто неможливо.

Як упоратися. Продумайте, які питання ви можете вирішити, а які ні. Наприклад, перемогти бактерії та віруси не вдасться. Вдома неможливо досягти лабораторної стерильності, тому діти у будь-якому випадку стикатимуться з мікробами. Але перетворити квартиру на безпечне для дитини місце цілком реально. Розгортати повноцінний ремонт для цього необов’язково. Огляньтеся та адаптуйте простір: закрийте гострі кути насадками, купіть гумовий килимок для ванни, заглушки для розеток, блокатори для шаф та вікон, спеціальний екран, що приховує регулятори плити, та використовуйте інші захисні механізми.

Читайте також:  Поради дбайливим батькам: як зробити дитинство дитини щасливою

Страх № 5. З появою дитини моє особисте життя закінчиться

Дитині необхідні увага та турбота. Через це виникає відчуття, що життя після пологів крутитиметься лише довкола нього. Здається, що доведеться поставити хрест на розвагах, у стосунках пропаде романтика і треба буде відмовитись від кар’єри. Але всього цього можна уникнути, якщо підійти до батьківства підготовленими.

Як упоратися. “Батько” – новий статус, який додається до особистості, а не витісняє або стирає інші. Про це треба пам’ятати. І навчитись шукати баланс між різними сферами життя. Наприклад, якщо переживаєте, що діти вплинуть на стосунки у парі, спробуйте впоратися із кризою через довірчий діалог усередині сім’ї. Не приховуйте переживання від коханої людини, виділяйте час для романтики чи вивчайте питання виховання та догляду разом. Згодом, навпаки, спільний досвід батьківства може вивести ваші стосунки новий рівень.

Щоб у розкладі залишалося час і прояв почуттів, і розваги, можна пошукати няню чи попросити родичів іноді сидіти з дитиною. Те саме стосується і кар’єри: якщо відчуваєте, що без роботи вам нестерпно важко, знайдіть підтримку та постарайтеся вийти з декретної відпустки раніше. А якщо не хочеться залишати дитину надовго, дізнайтеся про можливості видалення з вільним графіком або запишіться на онлайн-курси. Це дозволить не розгубити навички та вийти з декрету затребуваним фахівцем.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я