Настав час фото у квітучих ріпакових полях. Але чи це так безпечно? Квітучі ріпакові поля Латвії

110

Соцмережі сповнені фотографій користувачів у полях квітучого ріпаку. Але Латвійський фонд природи закликає людей замислитись, чи треба фотографуватися, адже ріпакові поля обробляються пестицидами. Докладніше в ефірі програми «Новий день» розповіла представник фонду Лієні Бризга-Калніня.

Ріпакові поля — це продукт та символ індустріального сільського господарства Латвії, у якому активно використовуються пестициди. «Зараз у всьому світі та в Євросоюзі в рамках зеленого курсу ми йдемо до того, що використання пестицидів має бути скорочено, оскільки заподіяна ними шкода навколишньому середовищу, а також здоров’ю людини досить значна», — зазначила Бризга-Калніня.


Вона розповіла Rus.lsm.lv, що пестициди можуть бути небезпечними для людини, але історія їх використання не така тривала, щоб люди чітко розуміли їхні можливі наслідки для здоров’я. «Існують дослідження, що вказують на те, що у людей посилюється алергія, в основному і у тих, хто сам працює з пестицидами і, можливо, не дотримується вимог захисту. Також є дослідження, що вказують на канцерогенність пестицидів. Найбільша проблема, яка нас турбує, полягає в тому, що пестициди також завдають шкоди запилювачам і при зменшенні кількості та обсягу запилювачів ставиться під загрозу зростання всіх культурних рослин і весь наш харчовий ланцюжок по суті».

Фотографування на ріпаковому полі неминуче пов’язане із пестицидами, попередила вона. «Звичайно, людина, яка вступає в короткий контакт із ріпаком, миттєвої шкоди здоров’ю не отримає. Це більше питання про цінності та про розуміння. І друге, що ми хотіли сказати, що ріпакові поля не є природою Латвії, як це іноді вказується у хештегах до фото, які люди розміщують у соціальних мережах. Природа Латвії – це природні луки, які зараз зникають. Це ліси Латвії, в яких біотопи зараз у поганому стані. Водні ресурси, стан яких теж не такий гарний, як нам хотілося б. Звичайно, ми не можемо нікому вказувати, де і як фотографуватись, ми живемо у вільній країні, ми тільки хочемо нагадати про ці речі».

Читайте також:  Як покращити колір обличчя? Способи, які справді працюють

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я