На посаду бургомістра Берліна балотується політик від ХДС

22

Врерві за 20 років: Формування нового чорно-червоного сенату в Берліні стоїть перед останньою перешкодою: Кай Вегнер висунув свою кандидатуру на виборах до Палати представників як правлячого бургомістра.

 

На посаду бургомістра Берліна балотується політик від ХДС

Сьогодні, вперше більш ніж за 20 років, у Берліні, ймовірно, почне працювати політик від ХДС як правлячий бургомістр. 50-річний Кай Вегнер балотується на виборах до Палати представників, щоб змінити Франциску Гіффі (СДПН), яка у новому складі Сенату стане сенатором з економічних питань.

Вегнер очолює чорно-червоний урядовий альянс, сформований після повторних виборів у лютому. У разі обрання він стане першим правлячим мером з лав ХДС після Еберхарда Діпгена, який обіймав цю посаду до червня 2001 року. Нова коаліція ХДС та СДПН замінить альянс СДПН, Лівої партії та «зелених», який керував Берліном з 2016 року.

При таємному голосуванні потрібна абсолютна більшість у перших двох турах голосування. За 159 депутатів це 80 голосів. Новий альянс ХДС та СДПН разом має 86 депутатів. Якщо в обох турах голосування немає абсолютної більшості, то у третьому турі обирається кандидат, який одержав найбільшу кількість голосів.

Повторні вибори у лютому

У разі обрання Вегнер офіційно вступить на посаду в Червоній ратуші та призначить десять сенаторів. ХДС та СДПН отримають по п’ять адміністрацій сенату. На повторних виборах 12 лютого ХДС стала найсильнішою партією з 28,2%. СДПН посіла дуже близьке друге місце, випередивши «Зелених», обидві партії набрали 18,4%.

На відміну від СДПН, серед берлінських християнських демократів не було публічних дискусій щодо чорно-червоного альянсу. На партійній конференції ХДС коаліційну угоду було ухвалено без жодного голосу проти, тоді як СДПН отримала набагато менше голосів – 54,3 %.

Читайте також:  Поліцейський вказує на проблеми у ніч злочину

ХДС стала найсильнішою партією за підсумками повторних виборів у лютому, відтіснивши СДПН та «зелених» на друге місце. Гіффі була готова відмовитися від своєї посади заради коаліції з чорно-червоними, яку вона, мабуть, зберегла б, якби продовжували діяти червоно-зелено-червоні – ця коаліція також зберегла б більшість. Голосування у лютому стало необхідним через численні організаційні збої на чергових парламентських виборах восени 2021 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я