Канцлер заробляє менше, ніж багато керівників федеральних компаній

16

Федеральний канцлер заробляє менше, ніж багато керівників компаній та установ, що знаходяться у федеральній власності. Це результат списку Федерального міністерства фінансів, який був направлений парламентському секретареві Лівої партії у Бундестазі Яну Корті після запиту та кількох обмінів кореспонденцією. Першою про це повідомила організація Redaktions Netzwerk Deutschland (RND). Згідно зі списком, у 21 члена правління чи керівництва федеральних компаній чи установ річна зарплата вища, ніж у Олафа Шольца (СДПН), який отримує близько 360 000 євро на рік.

Найбільш високооплачуваним є генеральний директор Deutsche Bahn Ріхард Лутц із річним окладом 900 000 євро, випереджаючи генерального директора Bundesdruckerei з 863 000 євро. За ним стоять інші члени правління Deutsche Bahn та члени правління державного банку розвитку KfW, які одержують від 555 400 до 687 600 євро на рік. Керівники директорів різних дослідних центрів імені Гельмгольця, Німецького управління повітряним рухом, Autobahn GmbH, оператора платних доріг Toll Collect та Федерального фінансового агентства частково перевищують зарплату канцлера або наближаються до неї.

Корте: Це абсурдні умови.

У листуванні з міністерством Корте спеціально звернувся до федерального міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП). Лінднер заявив, що жоден директор громадського мовника не повинен заробляти більше, ніж канцлер. Самообов’язок був необхідний для того, щоб економно використовувати гроші платників зборів. Політик Лівої партії написав Лінднеру, що розуміє цю вимогу. “Однак, щоб мати можливість класифікувати ваш попит, було б важливо знати, хто в інститутах, установах або компаніях федерального уряду отримує зарплату більше, ніж федеральний канцлер”.

Після кількох запитів міністерство надіслало депутату список, у якому перераховані зарплати 151 члена виконавчих рад та керівництва різних федеральних компаній.

Читайте також:  Муніципалітети продовжують наполягати на фінансових зобов'язаннях після саміту

“У порівнянні з виконавчою радою Deutsche Bahn AG, канцлер Шольц знаходиться на квазідобровільній основі”, – сказав Корте. «На посаді голови Федеральної друкарні у нього, ймовірно, було б менше стресу, але вдвічі більша зарплата. Це абсурдні умови. Божевільна політика аутсорсингу та приватизації державної інфраструктури та установ має бути припинена».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я