На Храмовій горі в Єрусалимі запеклі сутички

21
У четвер увечері на Храмовій горі в Єрусалимі знову відбулися сутички між ізраїльськими силами безпеки та палестинцями.

Групи молодих палестинців кидали феєрверки та каміння в поліцейських пізно ввечері в середу і намагалися забарикадуватися всередині мечеті Аль-Акса, повідомили ізраїльські ЗМІ з посиланням на поліцію. Вони заважали віруючим покинути мечеть. За їхніми словами, поліція перекрила віруючим вихід із мечеті та витіснила палестинців із території комплексу.

Сльозогінний газ, кийки, шумові гранати

Ізраїльські сили безпеки вже вступали у зіткнення з десятками палестинців на території Храмової гори увечері. За даними поліції, було заарештовано близько 350 людей. Вони забарикадувалися в мечеті Аль-Акса, підривали петарди та кидали каміння. За повідомленнями, поліція застосувала сльозогінний газ, кийки та шумові гранати, щоб очистити мечеть.

За даними рятувальної служби Червоного Півмісяця, близько 40 палестинців отримали поранення внаслідок побиття поліцейськими та застосування гумових куль. У відповідь радикально налаштовані палестинці із сектору Газа протягом ночі випустили щонайменше десять ракет по ізраїльській території. Рано-вранці Ізраїль атакував кілька цілей у прибережній смузі.

Ситуація у сфері безпеки залишається напруженою протягом деякого часу

В останні роки в районі довкола мечеті Аль-Акса в Єрусалимі неодноразово відбувалися запеклі зіткнення. У 2021 році ситуація переросла в одинадцятиденний конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС. Храмова гора з Куполом Скелі та мечеттю Аль-Акса є третім за святістю місцем в ісламі. Але вона також священна для євреїв, бо тут раніше стояли два єврейські храми.

Перед початком мусульманського посту Рамадан існували побоювання, що і так напружена ситуація з безпекою країни погіршиться. В даний час багато мусульман приходять на Храмову гору, щоб помолитися під час посту. У середу також розпочалося тижневе єврейське свято Песах. Одним із звичаїв є паломництво до Єрусалиму.

Читайте також:  Під льодами Антарктики виявлено річку завдовжки з Темзу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я