Мурал на вокзалі: рівнян та гостей міста зустрічатиме дівчинка-переселенка

92
Костянтин Качановський

У Рівному, на території залізничного вокзалу, з’явився мурал, присвячений внутрішнім переселенцям та біженцям, який отримав назву “Надія вдалині від дому”. Відкриття цього художнього шедевру відбулося 24 липня. Про це повідомила координаторка благодійного фонду “Рокада” Вікторія Костюк. Мурал створили рівненські художники Костянтин Качановський та Микола Патій, які вже спільно працювали над стінописом.

Рано вранці 21 липня, обидва митці почали розмальовувати стіну на будівлі поруч із залізничним вокзалом. Головним персонажем муралу стала дівчинка-переселенка, що тягне за собою валізу, на якій видно напис “Дім”.

Костянтин Качановський пояснив, що через художні деталі хотіли відобразити декілька аспектів. З одного боку, дівчинка змушена покинути свій дім через трагічні обставини. З іншого боку, з дитячої перспективи, це можливість для неї здійснити подорож і знайти новий дім. Колії та лінії електропередач на малюнку символізують зв’язок між минулим та майбутнім, а також її шлях у невідоме.

Мурал на вокзалі Рівне

Територія залізничного вокзалу є символічною, оскільки для багатьох переселенців саме звідти починається нове знайомство з містом.

Ініціатива створення муралу “Надія вдалині від дому” належить волонтерам благодійного фонду “Рокада”, який активно займається допомогою переселенцям. Вікторія Костюк, координаторка фонду, зазначила, що головна мета проєкту – показати місцевому населенню, що приїжджі переселенці несуть з собою набагато більше, ніж просто валізу. Вони приносять у нову громаду своє життя, таланти, можливості та вміння, якими можуть поділитися з місцевими жителями.

Початково мурал планували відкрити 20 червня, у Всесвітній день біженців. Зараз відкриття було за планом – 24 липня. Саме на день 20-річчя діяльності благодійного фонду “Рокада”. Відкриття муралу стадо символічним визнанням внеску фонду у допомогу переселенцям та їх адаптацію до нових умов життя.

Читайте також:  Бабусі на Рівненщині плетуть шкарпетки для ЗСУ (фото)

Віталій Коваль, начальник Рівненської ОВА (Обласної військової адміністрації), повідомив, що станом на липень 2023 року в Рівненській області знаходиться понад 52,5 тисячі переселенців. На початку повномасштабної війни їх кількість становила більше 86,6 тисяч. Така велика кількість людей, що шукають спокій і новий дім, змусила волонтерів і художників звернути увагу на важливість розуміння та підтримки переселенців у місцях їх нового проживання.

Проєкт “Надія вдалині від дому” дав можливість поглибити взаєморозуміння та побудувати єдність між місцевими та переселенцями. Такі арт-проєкти, сповнені сенсу та символізму, відкривають нові перспективи сприйняття та допомагають знищувати стереотипи та попереджувати стигматизацію переселенців, зміцнюючи дух спільності та взаємоповаги.

За даними організацій, які працюють з переселенцями, такі мурали інтегрують переселенців у нову громаду, підтримують іх у пошуку нових можливостей та забезпечують гідні умови життя для подальшого розвитку.

Відкриття муралу “Надія вдалині від дому” збагатив вулиці Рівного своєю унікальністю та змістовним зверненням до сердець місцевих жителів, нагадуючи про важливість підтримки та допомоги для тих, хто виборов своє право на новий дім та мрії про краще майбутнє.

Мурал на вокзалі Рівне

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я