Як використовувати прострочений антисептик для рук: 4 корисні ідеї

80
антисептик для рук

Одним із наслідків Covid-19, якого досить важко позбутися, є величезна кількість дезінфекторів з простроченим терміном придатності, які ми продовжуємо знаходити у своїх шафах, старих сумках, машинах та інших часом досить несподіваних місцях.

Епідемія Covid-19 залишилася в минулому, чого не можна сказати про супутні їй аксесуари – маски, рукавички і дезінфектори. І якщо маски багато місця не займають, а рукавички завжди можна використовувати для роботи на кухні, в саду або при прибиранні, то що робити з дезінфекторами не цілком зрозуміло. Ситуація ускладнюється тим, що у багатьох із них давно минув термін придатності.

Чому дезинфікуючі засоби для рук мають термін придатності

Термін придатності антисептика визначається виробниками з оцінки того, скільки часу знадобиться, щоб рівень стерилізуючих інгредієнтів, таких як етиловий та ізопропіловий спирт, у їх продукті опустився нижче ефективного рівня. Він дозволяє дізнатися, чи продукт може ефективно вбивати хвороботворні бактерії.

Багато виробників антисептиків дотримуються рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якими два роки з дати виробництва є розумним терміном придатності дезінфікуючих засобів для рук, пише TCH.

Насправді термін придатності антисептика впливає багато чинників. Спирт у дезінфікуючому засобі для рук з часом випаровується при дії повітря щоразу, коли ви відкриваєте пляшку. Це знижує ефективність невикористаного дезінфікуючого засобу для рук у пляшці. Якщо ви залишите його у теплому сонячному місці, це також може прискорити випаровування спирту, що знищує мікроби.

Чи можна використовувати дезінфікуючий засіб для рук зі строком придатності, що минув

Хоча використання дезінфікуючого засобу для рук зі строком придатності, що минув, не є небезпечним, воно може викликати у вас хибне почуття безпеки, тому що дезінфектор зі закінченим терміном придатності не забезпечують такий же рівень захисту від мікробів, як свіжий.

Читайте також:  Що не можна дарувати родичам та друзям на цей Новий рік

Тест на запах – це один із швидких способів визначити, чи ефективний ваш дезінфікуючий засіб для рук зі строком придатності, що минув. Можна продовжувати використовувати антисептик з терміном придатності, що минув, якщо ви все ще відчуваєте сильний запах алкоголю або якщо воно все ще швидко випаровується з рук після використання.

Дезінфікуючий засіб для рук, який ніколи не відкривали, швидше за все, зберігатиме свої властивості набагато довше за заявлений термін зберігання. Тому його сміливо можна використати.

А ось спроба відновити старий чи прострочений дезінфікуючий засіб для рук шляхом додавання до нього медичного спирту – не найкраща ідея. Згідно з дослідженням, опублікованим в Contact Dermatitis, один з можливих побічних ефектів додавання спирту в антисептик з терміном придатності, що минув – контактний дерматит. Роздратування шкіри, сухість або опіки також можуть виникнути, якщо ви випадково наллєте занадто багато спирту в пляшку з дезінфікуючим засобом для рук.

Також не найкраща ідея поєднувати наполовину використані пляшки з дезінфікуючим засобом для рук або намагатися продовжити термін служби одного з них, додаючи краплю нового продукту до продукту з терміном придатності. Це також підвищує ризик розвитку подразнення шкіри.

Але, незважаючи на те, що термін дії вашого антисептика минув, він все ще придатний для вирішення різних домашніх завдань.

Точкове чищення килима

Спирт у дезінфікуючому засобі з терміном придатності, що минув, робить його відмінним засобом для чищення плям на килимах, деяких тканинах або поверхнях. Просто не забудьте спочатку провести невеликий тест, перш ніж розпорошувати антисептик на велику пляму.

Використовуйте як сухий шампунь

Немає часу мити і сушити волосся – розпорошіть трохи дезінфікуючого засобу на волосся та шкіру голови та утріть його у коріння та волосся, як швидкий та легкий сухий шампунь.

Читайте також:  8 народних засобів, які точно допомагають одужати

Протріть окуляри

Використовуйте дезінфікуючий засіб для рук із вмістом ізопропілового спирту не більше 70%, щоб видалити відбитки пальців, плями і навіть лак для волосся з окулярів.

Відполіруйте своє срібло

Нанісши кілька крапель антисептика на невелику чисту тканину, можна швидко та ефективно відполірувати срібло. Після цього просто промийте водою та висушіть.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я