Муніципалітети продовжують наполягати на фінансових зобов’язаннях після саміту

28

Після саміту з питань біженців за участю федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) Спілка міст та муніципалітетів Німеччини залишається при своїй думці про необхідність фінансової допомоги муніципалітетам. «Результати саміту з біженців із федеральним міністром внутрішніх справ демонструють світло та тінь. На жаль, термінове питання фінансової допомоги муніципалітетам залишається невирішеним», – заявив «Rheinische Post» виконавчий директор Герд Ландсберг.

На саміті в Берліні в четвер федеральний уряд, землі та муніципалітети домовилися про покращення координації дій щодо розміщення біженців та догляду за ними. Наприклад, цифрова «приладова панель» міграції аж до районного рівня має забезпечити «прозорість». Щодо грошей від федерального уряду домовленостей не було. Фезер сказав, що існує чітка дорожня карта для подальшого регулювання фінансування та підбиття підсумків. «Це також додатково обговорюватиметься канцлером і міністрами-президентами на Великдень», – сказала вона.

«Очікується значна фінансова підтримка»

Ландсберг сказала: «Ми очікуємо (…) на конференції міністрів-президентів з федеральним канцлером чіткої фінансової підтримки для міст і муніципалітетів, яка вийде за межі попередніх зобов’язань і справді покриє вищі витрати на житло, школи, дитячий садок та інтеграцію». Федеральний уряд та уряди земель не повинні залишати муніципалітети у біді.

Соціальний сенатор від Берліна Катя Кіппінг (Ліва партія) заявила Redaktions Netzwerk Deutschland (RND): «До 2021 року федеральний уряд брав на себе 100 відсотків витрат на житло. Це положення має бути відновлено. Це була б конкретна швидка допомога. Тоді і на практиці легше знаходитиме прагматичні рішення – наприклад, коли в одних районах є вакансії, а в інших немає вільних місць». Конкретні домовленості мають бути досягнуті пізніше Пасхи.

Міністр інтеграції землі Шлезвіг-Гольштейн Амінату Туре (Зелені) сказала RND, що «добре, що федеральний уряд, землі та муніципалітети провели відкритий та конструктивний обмін думками». «Однак, враховуючи масштаби поточних проблем, я очікувала б більш конкретних результатів
. Нам терміново потрібно більше постійного житла у муніципалітетах та відповідна підтримка з боку федерального уряду».

Читайте також:  Геррманн за перегляд питання про подвійне громадянство

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :