Ішингер: міжнародна протидія ядерним катастрофам

22

Незадовго до початку Мюнхенської конференції з безпеки її колишній глава Вольфганг Ішингер разом із колишніми високопоставленими політиками зажадав від ядерних держав вжити заходів, щоб уникнути ядерної конфронтації. Військовий конфлікт в Україні різко підвищує ризик застосування ядерної зброї, йдеться в листі групи Ішингера канцлеру Олафу Шольцу (СДПН).

Серед співавторів листа – колишній міністр оборони Великобританії Дес Браун та колишній міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов. Лист та відповідне звернення було опубліковано цієї п’ятниці.

У зв’язку з нинішньою ситуацією необхідно посилити заходи безпеки для запобігання випадковому або помилковому застосуванню ядерної зброї, які зажадали підписали листа. Усі держави, які мають ядерну зброю, будуть покликані переглянути свою ядерну безпеку. П’ять офіційних ядерних держав – США, Росія, Франція, Китай та Великобританія – могли б поділитися результатами, наприклад, із підписантами Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, сказали вони.

Відновлення діалогу між державами, які мають ядерну зброю.

Кожна ядерна держава несе відповідальність за зниження ризику ядерної поразки, уникнення ядерних загроз та конфронтації між ядерними державами, йдеться у зверненні. Тому діалог з цих питань між державами, які мають ядерну зброю, має бути відновлений, незалежно від поточної ситуації, йдеться у зверненні.

Це також включає двосторонній діалог зі стратегічної стабільності, узгоджений Сполученими Штатами та Росією у 2021 році, включаючи їхнє зобов’язання закласти основу для майбутніх заходів щодо контролю над озброєннями та зниження ризиків, йдеться у зверненні.

Перша Мюнхенська конференція з безпеки після початку агресивної війни Росії проти України розпочинається цієї п’ятниці. Від України у Мюнхені очікується, зокрема, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Загалом у конференції візьмуть участь понад 40 глав держав та урядів, а також 90 міністрів, включаючи канцлера Шольца (СДПН), віце-президента США Камалу Харріс, президента Франції Еммануеля Макрона та президента Польщі Анджея Дуду.

Читайте також:  Аеропорт Ханн хоче купити російський інвестор

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я