Можливе повернення Johnson 2023: думка експерта

16

Чи може Борис Джонсон знову балотуватись на пост прем’єр-міністра Великобританії? У будь-якому разі в певних консервативних колах він все ще досить популярний – але в інших місцях настрій виглядає протилежним.

Британський експерт вважає за можливе повернення колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона до політичного керма наступного року.

До чуток про повернення потрібно ставитись з обережністю, сказав Марк Гарнетт із Ланкастерського університету газеті Deutsche Presse-Agentur. Але Джонсон, який останнім часом отримує великі гонорари як промовець, залишається популярним серед стійких консерваторів, сказав він.

«Потенціалу заробітку Джонсона не зашкодить те, що його вважають лідером у «Крилах», – сказав Гарнетт. «Якщо Консервативна партія особливо погано виступить на травневих місцевих виборах, чутки стануть голоснішими – і спокуса може стати занадто великою, щоб імпульсивний політик Джонсон зміг встояти».

Торії загрожує нищівна поразка у 2024 році

Водночас політолог та письменник зазначив, що Джонсон був вкрай непопулярним серед виборців загалом. «Обґрунтування для його повернення так скоро після вимушеної відставки майже повністю ґрунтується на його потенціалі завоювати голоси виборців». Але, за його словами, поточні опитування показують, що 58-річний кандидат навряд чи зможе врятувати «Торі» від поразки на загальних виборах, намічених на 2024 рік.

Джонсон пішов у відставку у липні під величезним тиском з боку партії після кількох скандалів. Після того, як його наступниця Ліз Трасс була змушена піти у відставку всього за кілька тижнів, Джонсон спробував повернутися. Хоча, згідно з партійними джерелами, він набрав достатньо голосів, щоб балотуватися знову, несподівано вирішив не робити цього. В результаті Ріші Сунак став новим лідером партії, а згодом і уряду. Експерт Гарнетт був переконаний, що Джонсон переміг би екс-міністра фінансів у прямій дуелі через його більшу популярність серед партійної бази.

Читайте також:  Макрон просить Китай поговорити з Росією про мир в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я