Москва здивована тим, що Бербок “веде війну проти Росії”

24

У Росії зростає хвилювання у зв’язку із заявою міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок (Зелені) про «війну проти Росії». Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова зажадала у п’ятницю пояснень від посла Німеччини в Москві щодо «суперечливих» заяв Берліна. З одного боку Німеччина заявила, що не є стороною конфлікту в Україні. З іншого боку, Бербок заявив, що країни Європи перебувають у стані війни із Росією. Чи розуміють вони самі, про що говорять? – Написала Захарова в каналі новин Telegram.

У вівторок на засіданні Ради Європи у Страсбурзі Бербок закликав західних союзників до згуртованості, заявивши: “Ми ведемо війну проти Росії, а не один проти одного”. Російські державні ЗМІ з вдячністю вхопилися за цю заяву як за центральну ключову фразу військової пропаганди – як за доказ того, що Німеччина та інші країни ЄС є безпосередніми учасниками конфлікту в Україні та воюють проти Росії.

Уряд Німеччини, з іншого боку, зазвичай наголошує, що він не є стороною війни в Україні. У середу ввечері канцлер Олаф Шольц (СДПН) відповів в ефірі телеканалу ZDF на запитання, чи не бере участь Німеччина та її союзники у війні за допомогою постачання танків, рішення про які вже прийнято: «Ні, абсолютно ні. Він додав: «Між Росією та Нато не повинно бути війни». Після висловлювань Баєрбока Міністерство закордонних справ також пояснило, що Німеччина “не є стороною конфлікту”.

Німеччина піддається все більшій критиці в Росії за використання важкої зброї проти російських солдатів вперше з часів Другої світової війни, після того, як вона пообіцяла поставити Україні бойові танки Leopard 2. У п’ятницю експерт з питань безпеки Клаудія Майор з Німецького інституту міжнародних відносин та безпеки (Stiftung Wissenschaft und Politik) в ефірі програми Morgenmagazin телеканалу ZDF розповіла про «вкрай невдалий промах» Бербока, який тепер використовується російською державною пропагандою.

Читайте також:  Іранські військові на місцях допомагають РФ із безпілотниками

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я