Міграція набирає вагу як протестне питання

15

Протести проти високих цін на енергоносії та кризову політику федерального уряду вщухли в останні тижні року. На початку нового року Управління захисту конституції очікує, що імміграція знову набуде значення мобілізаційної теми у правому спектрі.

“Я не очікував, що жахливі сценарії “спекотної осені” або “затятої зими”, про які говорять багато хто, прийдуть саме в такому вигляді”, – заявив президент Федерального відомства з охорони конституції Томас Хальденванг виданню Deutsche Presse-Agentur. Насправді, «нинішні протести – це скоріше легкий подих вітерця». Він додав: «В основному це дме в Саксонії та Тюрінгії»; але у цих двох федеральних землях кількість учасників знижується.

Буржуазна середовище відступає

Він також зазначив, що представники середнього класу, які були широко представлені у протестах проти Корони, дедалі більше йдуть убік. «В даний час існує суміш правих екстремістів, таких як представники «нових правих», теоретики змови, «громадяни рейху» та «самоуправлінці», делегитимізатори, а також частини регіонального об’єднання AfD у Тюрингії, яке класифікується як доведений екстреміст, чи правоекстремістські партії, такі як «Вільні саксонці».

Демаркація окремих груп одна від одної вже практично не існує, сказав він. У 2021 році Управління захисту конституції визначило нову галузь явища «делегітимація держави, яка має відношення до захисту конституції».

Спільним знаменником усіх цих груп є “мета подолання цієї політичної системи”, сказав Халденванг. Теми, що використовуються для мобілізації, очевидно, «змінюються до смаку», залежно від того, що працює в даний момент. “В даний час тема міграції набирає все більшої ваги”, – сказав президент Федерального відомства.

Збільшення кількості заяв про надання притулку

За перші одинадцять місяців цього року близько 190 000 осіб уперше звернулися з проханням про надання притулку в Німеччині, що приблизно на 43 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року. Оскільки з 24 лютого внаслідок агресивної війни Росії з України було прийнято близько мільйона військових біженців, у деяких муніципалітетах виникли проблеми з розміщенням. Питання міграції також було загострене кількома проектами реформ федерального уряду, як-от так зване декларація про можливість залишитися.

Читайте також:  Фрідріх Мерц запропонував підвищити ставку Hartz IV

У вересні та першій половині жовтня кілька тисяч учасників зібралися на демонстрації, деякі з яких протестували проти російських санкцій та постачання зброї в Україну. І ліві, і AfD закликали до «спекотної осені» у відповідь на високі ціни на енергоносії та продукти харчування. Найбільший резонанс це викликало у східній Німеччині. На мітингу, організованому AfD у Берліні у жовтні, за даними поліції, було близько 10 000 осіб.

Останнє покоління «чисельно мала група

На думку президента Управління захисту Конституції, кліматичні протести поки не дають підстав для спостереження з боку Управління захисту Конституції. Якщо ви подивитеся на «П’ятниці для майбутнього», це, безумовно, найбільший рух за чисельністю; їхні акції протесту мають мирний характер і відбуваються на законних підставах», – сказав Халденванг.

Дивлячись на дії «Останнього покоління», він додав: «Останнє покоління» – це чисельно невелика група, яка зараз вдається до радикальніших методів протесту». В даний час ця група також чинить серйозні злочини, такі як блокування аеропортів. Їх мають переслідувати і карати поліція, прокурори та суди.

Однак захист клімату є законною турботою, наголосив Хальденванг. Він сказав: «Не лише ми, а й державні відомства із захисту конституції поки що не бачать достатньо вагомих фактичних ознак антиконституційних устремлінь у справі «Останнього покоління». Федеральне відомство захисту конституції вступає у гру лише у разі радикалізації чи впливу екстремістів на протести. Щодо «Останнього покоління», він бачить певну небезпеку в тому, «що існують лівоекстремістські групи, які намагаються проникнути в цей рух».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я