Мануела Швезіг підбила підсумки поїздки до Фінляндії.

27

Наступна зустріч відбудеться 28 вересня: у Ростоку пройде німецько-фінський бізнес-форум.

 

Мануела Швезіг підбила підсумки поїздки до Фінляндії.

Міністр-президент Мекленбурга-Передньої Померанії Мануела Швезіг (СДПН) підбила позитивні підсумки своєї 4-денної поїздки до Фінляндії. Під час зустрічей та переговорів у Турку та Гельсінкі основну увагу було приділено економічним відносинам між двома країнами. Зокрема, було знайдено нові точки дотику в галузі охорони навколишнього середовища та клімату, енергетики та безпеки Балтійського моря. «У нас була можливість добре уявити нашу країну. Було багато дискусій між фінськими та німецькими підприємцями», – сказала Швезіг, якого у поїздці супроводжувала бізнес-делегація приблизно з 30 осіб.

Нарешті, у середу Швезіг була гостем на щорічних зборах Німецько-фінської зовнішньоторговельної палати у Гельсінкі. Як і напередодні на прийомі до посольства Німеччини, обговорювалося поглиблення відносин. Фінляндія важлива для нас. Ця країна входить до першої десятки наших торгових партнерів», – наголосила Швезіг. Наступна зустріч відбудеться 28 вересня, коли у Ростоку пройде німецько-фінський бізнес-форум. Вже на початку червня питання співпраці у регіоні Балтійського моря стануть темою наступної конференції Ради держав Балтійського моря, яка відбудеться у Вісмарі на запрошення міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок (зелені).

Беттіна Мартін теж задоволена поїздкою

Фінляндія стала другою країною Балтійського моря, яку Швезіг відвідала протягом кількох тижнів після Литви. Під час політичних переговорів в обох країнах йшлося і про ситуацію, що змінилася у сфері безпеки після початку агресивної війни Росії проти України. “Ми згодні з тим, що в регіоні Балтійського моря ми повинні рухатися ближче один до одного”, – пояснила глава уряду Шверіна. За її словами, попри твердження внутрішньої опозиції, їй не вдалося встановити, що Мекленбург-Передня Померанія має погану репутацію за кордоном через свої контакти з Росією, які довгий час були тісними, але потім були розірвані. “Я побачила велику вдячність і велику відкритість як у Литві, так і у Фінляндії, а також велику готовність добре співпрацювати з Мекленбургом-Передньою Померанією”, – сказала Швезіг.

Читайте також:  Франція хоче підвищити пенсійний вік до 64 років

Як і глава уряду, міністр науки та Європи Беттіна Мартін (СДПН) також залишилася задоволена результатами поїздки. «Ми вдихнули нове життя у наше регіональне партнерство з Південно-Західною Фінляндією та зміцнили наші мережі», – пояснила Мартін, яка також була у Турку та Гельсінкі. Тепер настав час для реалізації нових проектів та спільної співпраці». Університет Турку та інноваційний центр Joki, наприклад, висловили велику зацікавленість у тіснішій співпраці». Мартін також оголосила, що “Демократична рада співпраці MV регіону Балтійського моря”, до якої входять представники бізнесу, науки, культури, освіти, спорту, охорони здоров’я та суспільства, 25 травня передасть прем’єр-міністру Швезіг свої рекомендації до дії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я