Малі підтримує виведення сил Бундесверу

24

Співпраця між державами має продовжуватися і після участі Німеччини у місії ООН Minusma.

 

Малі підтримує виведення сил Бундесверу

Малі підтримує виведення сил Бундесверу. Військові правителі західноафриканського Малі пообіцяли міністру оборони Борису Пісторіусу підтримку у зв’язку з майбутнім висновком німецьких «блакитних касок» до травня 2024 року.

Водночас політик СДПН та міністр оборони Малі Садіо Камара заявив, що співпраця між державами має продовжуватися і після участі Німеччини у місії ООН Minusma. «Ми запропонували малійській стороні особисто розкрити наші плани щодо виведення військ, щоб вони знали, на яких етапах це відбудеться», – сказав Пісторіус. “Малійська сторона з вдячністю пообіцяла мені всіляку підтримку у виведенні наших сил”. Він сказав, що дуже вдячний за це.

«Продовжуватимуться двосторонні проекти».

Нині понад 1100 чоловіків і жінок Бундесверу перебувають у Малі у рамках місії ООН. З виведенням військ Німеччина також усуває наслідки давньої суперечки щодо неодноразового посилення обмежень, накладених на солдатів ООН урядом у Бамако. Водночас військові правителі, які прийшли до влади внаслідок перевороту, прагнуть співпраці з Росією у боротьбі з ісламістськими терористами. Але вони також хочуть, щоб Німеччина продовжувала надавати військових радників та обладнання, але на міжурядовому рівні, а не на рівні ООН чи ЄС. Раніше були серйозні розбіжності із Францією.

«У нас щойно відбулася дуже інтенсивна розмова, дуже дружня, відкрита розмова», – сказав Пісторіус після закінчення зустрічі з Камарою. За його словами, вона частково проходила у приватному порядку. «Будуть продовжені двосторонні проекти, і ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб регіон отримав та зберіг стабільність, необхідну йому на користь усього регіону», – сказав він.

«Має сенс продовжувати бути присутніми на місцях».

Міністр оборони Малі говорив про обмін думками «з питань, що хвилюють наші дві країни і, можливо, турбують нас». Він сказав, що отримав запевнення в тому, що виведення військ не означає припинення двостороннього співробітництва, що воно буде скоординоване і «враховуватиме потреби Малі в галузі безпеки».

Читайте також:  Навальний поміщений в одиночну камеру в 15-й раз

Міністр розвитку Свенья Шульце (СДПН) підкреслила роль допомоги, що продовжується, з метою розвитку в Малі. «Має сенс продовжувати працювати на місцях», – сказала Шульце радіо Deutschlandfunk у п’ятницю під час спільного візиту з Пісторіусом. «Це правда, що тероризм стає тут дедалі більш грізним. І тому ми маємо допомогти усунути живильне середовище для цього тероризму».

Необхідно сприяти освіті молоді та створювати перспективи працевлаштування, наприклад, у сільському господарстві. Для цього уряд Німеччини продовжуватиме працювати разом із місцевими лідерами та неурядовими організаціями, наголосив Шульце. “Ми працюємо дуже близько до населення”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я