Магія вечора: 6 правил вдалого закінчення дня

79

Як відчути себе щасливими, якщо робочий день складався непросто? Секрет у тому, щоб «перехитрити» свій мозок, який запам’ятовує найсильніші та останні за часом емоції. Влаштувавши собі приємний вечір, ми допомагаємо мозку повірити, що день був не такий поганий.

Скільки всього сказано та написано про ранкові ритуали, які допомагають правильно розпочати день! Адже правильно завершити день, можливо, ще важливіше, розповідає науковий журналіст Ерік Баркер.

Для цього нам доведеться трохи перехитрити свій мозок. Адже і він теж трохи шахраює з нами. Як показав лауреат Нобелівської премії, автор книги «Думай повільно… вирішуй швидко» Деніел Канеман, у кожній події наш мозок по-справжньому запам’ятовує лише два моменти: емоційний пік та фінал. Або точніше — що ми відчували, коли емоції (позитивні чи негативні) досягли своєї найвищої точки і що ми відчували, коли це переживання закінчилося.

Це правило “фінального піку” допоможе вам структурувати будь-який свій день так, щоб він сприймався як щасливий, пише Psychologies.

1. Придумайте ритуал для завершення робочого дня

Отже, робочий день позаду. Але ваш мозок ніяк не може відключитися від ділових завдань. Щоб розслабитись, потрібно вивести його з робочого режиму. Придумайте собі постійний ритуал, який стане сигналом вашому гіперактивному мозку, що робота закінчилася. Наведіть лад на робочому столі. Збережіть усі дані на комп’ютері. Напишіть перелік справ на завтра. Доведено, що складання таких планів допомагає знизити тривогу та отримати задоволення від відпочинку.

2. Перетворіть будній вечір на суботній

Для початку запитаємо себе: чому вихідні приносять нам більше радості, ніж дозвілля в будні? Згідно з науковими даними, одна з головних причин у тому, що під час уїк-енду ми маємо можливість провести більше часу з друзями та родиною. Ось чому не варто, прийшовши додому з роботи, годинами валятись на дивані. Присвятіть пару годин друзям та рідним, і ви перетворите сумний вечір вівторка на щасливу суботу. Але зрозуміло, що щовечора зустрічі не влаштуєш. Що ще в наших силах?

Читайте також:  Як ми псуємо зір і що потрібно робити, щоб зберегти його

3. Захоплення замість телевізора

Як пише психолог Міхай Чіксентміхайі, «у більшості випадків отримувати задоволення від вільного часу людям вдається ще гірше, ніж насолоджуватися працею». Ми витрачаємо його марно, бездумно, на якісь легкі заняття, які не вимагають зусиль, замість того, щоб проводити час цікаво. Причина в тому, що вільний час, на відміну від робітника, не структурований. І нам необхідно, зазначає експерт, «докладати великих зусиль, щоб перетворити його на оформлену активність, від якої можна отримувати задоволення. Хобі, які потребують певних навичок, різноманітні інтереси і особливо практики, що сприяють внутрішній дисципліні, — все це допомагає перетворити вільний час у те, чим він, власне, і має бути, у можливість рекреації».

Одним словом, щоб як слід відновлюватися і при цьому отримувати задоволення в дозвілля, доведеться зайнятися яким-небудь активним хобі, набувати нових знань і умінь, нарощувати майстерність. Добре, а що потім, коли настане час лягати спати? Як настроїти наш мозок на сон? Для цього теж потрібний якийсь ритуал.

4. Просто впасти в ліжко – не найкращий варіант, потрібно спочатку підготуватися до сну

Приглушіть світло та вимкніть усі комп’ютери, телевізори, гаджети щонайменше за годину до сну. За словами професора психології Хертфордширського університету та письменника Річарда Вайзмана, 10 хвилин перед екраном смартфона еквівалентні годинній прогулянці при яскравому сонці — після цього важко заснути.

5. Зафіксуйте приємні події дня, що минає

Покладіть блокнот і ручку біля ліжка. Перш ніж вимкнути світло, щоразу записуйте три приємні події минулого дня і додайте кілька слів про те, чому сталося кожне з них. Є багато досліджень, які підтверджують ефективність таких записів. Засновник позитивної психології Мартін Селігман, який вигадав цю методику, зазначає, що спочатку, ймовірно, вам здасться дивним писати про причини щасливих подій у вашому житті. Але протримайтеся бодай тиждень. Потім буде легше. Через шість місяців ви побачите, що ця звичка зменшує прояви депресії і робить вас радіснішим.

Читайте також:  Поливати себе самі: геніальний лайфхак для власників домашніх рослин

Чим більше ви думаєте про всякі радісні речі, тим ви щасливіші. Звучить дуже просто, але це правда. Ці нагадування самому собі мають велику силу.

Наш мозок може обманювати нас, коли йдеться про щастя, але може бути і нашим союзником. Іноді наші мрії набагато цікавіші, ніж реальність. Як ми можемо перетворити це на нашу перевагу?

6. Складіть список подій, яких ви очікуєте з нетерпінням

Як показують дослідження, очікування радісної події може бути навіть приємнішим, ніж воно саме. Люди, які приділяють час тому, щоб насолодитися передчуттям майбутнього задоволення, почуваються набагато щасливішими.

Ваш мозок шахраює – відповідайте йому тим же. Ви можете хитрістю змусити його відчувати щастя. Заплануйте собі щось приємне завтра, щоб створити пік приємних переживань. І завершіть день на високій ноті.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я