Литва наполягає на розгортанні німецької бригади

14

Це має стати яскравою демонстрацією солідарності із союзником під загрозою: у червні канцлер Шольц пообіцяв Литві бригаду для захисту від Росії. Проте існують розбіжності щодо тлумачення угоди.

 

Уряд Литви очікує, що до 2026 року Німеччина направить бригаду чисельністю до 5000 солдатів для зміцнення східного флангу НАТО. Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив під час свого візиту до Берліна, що Литва найближчими роками зробить масштабні інвестиції, щоб забезпечити розгортання військ – Литва наполягає на цьому.

Литва наполягає – тиск на Берлін

Ландсбергіс зустрінеться з міністром закордонних справ Анналеною Бербок (Зелені) у п’ятницю, щоб поговорити з нею на цю тему, серед іншого. У червні канцлер Олаф Шольц (СДПН) та президент Литви Гітанас Науседа принципово домовилися у Вільнюсі про розміщення військ у відповідь на агресивну війну Росії проти України. “Німеччина готова очолити сильну та боєздатну бригаду в Литві, призначену для стримування та захисту від російської агресії”, – йдеться у спільній заяві.

Контингент НАТО у Литві вже є, але цього мало

Литва межує з російським ексклавом Калінінградської області на Балтійському морі та союзною Росією Білорусією. У Балтійській державі на північному сході Європи з 2017 року дислокується очолюваний Німеччиною батальйон НАТО. Він налічує близько 1600 солдатів. Більше половини з них належать Бундесверу.

Литва наполягає: НАТО та Німеччина мають дати танки Україні

Ландсбергіс також хоче працювати з Бербок над постачанням основних бойових танків західного зразка в Україну. Він зажадав, щоб країни НАТО, які виробляють такі танки, погодились на такий крок. «Я напевно за те, щоб забезпечити Україну всім, що вона хоче і чого потребує». Ландсбергіс наголосив, що доставка бойових танків зрештою може врятувати життя.

Читайте також:  Огляд німецьких бункерів готовий - чи їх буде відновлено?

Уряд Литви очікує, що до 2026 року Німеччина направить бригаду чисельністю до 5000 солдатів для зміцнення східного флангу НАТО.  Michele Ursi/shutterstock.com

Федеральний уряд наголошує, що він не хоче діяти поодинці, коли йдеться про постачання зброї в Україну. Поки що країни НАТО поставили в Україну лише бойові танки радянської розробки. Український уряд неодноразово звертався до Німеччини із проханням надати танки Leopard 2.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я