Лула да Сілва підтримав лідера Венесуели

35

У вівторок Лула запросив глав держав та урядів країн Південної Америки на саміт до Бразилії.

 

Лула да Сілва підтримав лідера Венесуели

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва прийняв авторитарного венесуельського лідера Ніколаса Мадуро і підтримав свого колегу, що викликає міжнародні суперечки, з сусідньої країни.

«Я думаю, що це найабсурдніша річ у світі, коли люди, які захищають демократію, заперечують, що ви є президентом Венесуели після того, як були обрані народом», – сказав Лула після зустрічі. Переобрання Мадуро у 2018 році було розкритиковане багатьма країнами як недемократичне. Багато країн, включаючи США та Німеччину, згодом визнали спікера парламенту від опозиції Хуана Гуайдо законним главою держави.

Це був перший візит Мадуро до Бразилії з 2015 року, коли правий попередник Лули Жаїр Болсонар розірвав дипломатичні відносини з Венесуелою. Лула відновив їх невдовзі після вступу на посаду на початку року. «Нехай ніхто й ніколи більше не зачинить двері. Бразилія та Венесуела мають бути єдиними, відтепер і назавжди», – сказав Мадуро.

Саміт у вівторок

У вівторок Лула запросив глав держав та урядів країн Південної Америки на саміт до Бразилії, щоб відродити Американський союз націй (Unasur). Союз держав був заснований у 2008 році президентом Венесуели Уго Чавесом та аргентинським лідером Нестором Кіршнером. Через ідеологічні розбіжності в останні роки група була значною мірою паралізована. Нині Unasur не має ні місця, ні генерального секретаря.

«Цей момент важливий з багатьох причин, але одна з них полягає в тому, що Південна Америка має переконати себе в тому, що ми маємо працювати як блок. Ніхто не може уявити, що американська країна сама може вирішити свої проблеми, які існують вже понад 500 років», – сказав Лула.

Читайте також:  Франція хоче збільшити військові витрати до 400 мільярдів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я