Ліз Трас зізналася в диверсіях на Північних потоках

107

Це випливає з її СМС, яке нібито потрапило до рук хакерів, які зламали її персональний смартфон.

Ліз Трас «визналася» у диверсіях на Північних потоках.  Фото: Clicksbox/Shutterstock.com

Екс-прем’єр-міністр Великобратанії Ліз Трасс, за повідомленнями ЗМІ, буквально «зізналася» в участі своєї країни в аваріях на газопроводах «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2». Це випливає з її СМС, яке нібито потрапило до рук хакерів, які зламали її персональний смартфон.

«Мене цікавить відповідь Лондона на наступне запитання: чи надсилала прем’єр-міністр Британії Ліз Трасс повідомлення держсекретарю США Ентоні Блінкену безпосередньо після підриву газопроводу «Північний потік» зі словами It’s done («З ним покінчено»)?» – Написала офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова в Telegram-каналі.

Трас зізналася в диверсіях на Північних потоках

Минулими вихідними британські ЗМІ вийшли з матеріалами про те, що особистий смартфон Ліз Трасс зламали агенти, підозрювані в роботі на президента Росії Володимира Путіна.

Повідомляється, що хакери отримали доступ до надсекретних деталей переговорів із ключовими міжнародними союзниками Трас. Також вони перехопили її особисті повідомлення, якими вона обмінювалася зі своїм близьким другом Квасі Квартенгом. Тоді Ліз Трасс обіймала посаду міністра закордонних справ країни. Проте подробиці інциденту приховав тодішній прем’єр-міністр Борис Джонсон та секретар кабінету міністрів Саймон Кейс.

Одне з джерел повідомило, що телефон був настільки сильно скомпрометований, що тепер його помістили в закритий сейф в урядовому місці, що охороняється.

Відомо, що повідомлення, які потрапили до іноземних рук, включали критику прем’єра Джонсона з боку Трасс і Квартенга. Це могло також призвести до потенційного ризику шантажу.

Відставка Ліз Трас

Ліз Трасс пішла у відставку за 45 днів на посаді прем’єр-міністра Великобританії. За рекордно короткий час на посаді Трас оголосила про реформи податкової системи країни і слідом відразу ж їх скасувала, довела британську економіку до передкризового стану, обрушила курс фунта та рейтинги Консервативної партії, втратила довіру однопартійців, а також призначила та звільнила з посади міністра фінансів свого найближчого соратника Квазі Квартенга.

Читайте також:  Нові звинувачення Трампа

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :