Ілля Яшин отримав понад 8 років в’язниці

23

Ілля Яшин знав, що його посадять, але припускав, що термін буде меншим, розповідає журналістка Ірина Баблоян.

 

Російського політика, опозиціонера Іллю Яшина засудили до 8,5 років позбавлення волі за те, що він коментував події в Бучі та Ірпені і говорив про це як про злочини збройних сил РФ. Політик міг залишитися за кордоном, але він свідомо повернувся до Росії, знаючи, що його заарештують, розповіла журналістка та друг Іллі Яшина Ірина Баблоян в ефірі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” з Машею Майєрс та Дмитром Губіним.

Ірина Баблоян: І сподіваюся, що я його зустрічатиму теж однією з перших. Слухайте, ну це передбачувано. Я не думала, що буде менше. У нас, на жаль, так працює зараз судова система. Я нещодавно хотіла зробити добірку взагалі вироків. Наприклад, коли штраф дають за обрізання дівчаток – просто штраф у 30 тисяч рублів лікареві, який калічить людину. Коли чоловік сокирою зарубав свою дружину і її там відпускають за кілька років. Але політичні вироки в Росії — інша справа. Жодних ілюзій я тут, чесно кажучи, не мала.

І я навіть більше, скажу, я не впевнена, що це остаточно, що вісім років. А як? Олексію Навальному накидають постійно. Чому Олексію Навальному дозволяли стільки часу розмовляти? Я переконана, що для того, щоб йому накидати потім ще терміни за кожне сказане ним у публічному просторі. Тому я навіть не здивуюсь, якщо це не остаточно. І жодних ілюзій я не маю. Як усі зараз люблять говорити, що він вийде раніше, що вони вийдуть раніше. Я не розумію, звідки такий оптимізм у людях, чесно кажучи, бо мені здається, що ніякого «раніше», жодного «після закінчення війни» не буде.

Маша Майєрс: Є єдиний сценарій, який обговорюється відкрито — це Яшин і Навальний, та інші політичні в’язні сидітимуть стільки, скільки Володимир Путін перебуває при владі.
.
Ірина Баблоян: Але навіть якщо ми припустимо, що Володимир Путін завтра йде, помирає чи я не знаю, що там із ним трапляється, але люди в оточенні його, вони ж нікуди не подінуться. Зрозуміло, що вони боротимуться за владу. Тобто я не маю жодних ілюзій, що миттєво це перетвориться на прекрасну Росію майбутнього, що вона перетвориться на ту саму прекрасну Росію майбутнього, про яку ми говоримо вже стільки років. Ось цих ілюзій я не маю абсолютно.

Читайте також:  У штаті Юта хочуть обмежити доступ неповнолітніх до соцмереж

Ми ж розуміємо, що це якісь казки. Якщо Путіна завтра немає, начебто всі в’язниці відчиняються, і миттєво всі політв’язні виходять на волю. Але так само не буває. Всі ці репресивні закони, їх треба якось відкликати. Потрібно ж проводити ці реформи нові, це мають проводити якісь люди. Ці люди мають бути не пов’язані з цією політичною системою. І в тому сенсі, що Путіна не буде, і путінізм сам кудись зникне — я не думаю, що це миттєво все закінчиться.

Дмитро Губін: Ви знаєте яка штука? Коли було ясно, що відбуватиметься, що термін збільшуватиметься, я зірвав голос, кричачи: їдьте! Я навіть записав відео не до Яшина, зверненого до Дудю. Дудь мене послухав, хоч, може, й не чув. Поїхав, і тим самим урятувався. Інакше хто б брав за кордоном інтерв’ю того ж Іллі Яшина?

У мене до вас просте запитання. І я пояснював, чому я так вважаю. Я вважаю, що мізки для організації партії, здатної скидати владу, потрібні за кордоном. Тобто, якщо ти хочеш влаштовувати революцію, як Ленін і Троцький. Чому вони її влаштували? Тому що вони були за кордоном, вони зберегли свої мізки. Ми не обговорюємо, куди привела цю революцію. Ми обговорюємо технічну можливість. Тому я вважаю, якщо ти хочеш міняти Росію — їдь. Скажіть, а ви намагалися Яшина відмовити?

Ірина Баблоян: Жодної хвилини.

Дмитро Губін: Чому?

Ірина Баблоян: Я його дуже добре знаю, і я знаю, що цю людину неможливо було вмовити поїхати.

Маша Майєрс: А як він сам пояснював свою позицію? Ось у особистих розмовах те, що, звісно, ​​можна винести на публіку.

Читайте також:  Північна Корея, очевидно, провела нове ракетне випробування

Ірина Баблоян: Ну, звичайно, ми обговорювали це мільйон разів. І щоразу, коли ми з ним йшли гуляти, а ми гуляли, мені здається, щодня, ось з середини весни і до середини літа ми гуляли щодня бульварами, кожен день до нього підходили десятки людей на вулиці і дякували йому за те. , що він робить. Я зараз не перебільшую. З ним просили сфотографувати своїх дітей. Це взагалі просто на якісь масштабні акції перетворилося.

І він мені казав: Іра, я російський політик, я нікуди не поїду. І я навіть жодної хвилини не намагалася його відмовити, бо я знала, що це марно. Я знала, що його ніхто не може умовити виїхати. І він мені казав: Ір, за правду можна і посидіти. Я з цим не погоджуюся. І я б, звичайно, не хотіла, щоб він зараз був у в’язниці. Але він мені казав: якщо мене посадять, мене посадять за правду, мені не страшно, мені не соромно за правду.

Маша Майєрс: Він розумів, що його посадять, і він йшов на це усвідомлено, чи, загалом, сподівався, що він, як і раніше, може дозволити собі більше, ніж будь-який інший? Тому що мені все-таки здається, що тут є якась недооцінка реальності, або переоцінка власних сил і власного статусу, і власних зв’язків.

Ірина Баблоян: Але Ілля, на мою думку, абсолютно точно знав, що його посадять. Тобто тут жодних ілюзій не було. Чи він переоцінив свої сили — це ми дізнаємося, коли Ілля вийде з в’язниці. Тобто, він був переконаний, що його посадять, він знав. Він просто не розумів, у який момент. Ніхто не знав, коли.

У особистих розмовах Ілля казав, чомусь він був певен, що йому дадуть п’ять років. Я не знаю чому. Хоча навіть п’ять — це чортова вічність. Pussy Riot давали два роки чи скільки їм давали? І ми думали: боже мій, їм дають два роки — якісь жахливі терміни. І коли Ілля говорив п’ять, чомусь він і мене переконав у цьому. Коли я почула, що дев’ять років вони вимагають, тут, звичайно, вже зовсім по-іншому. Але в тому, що він витримає все це, у цьому я не сумніваюсь жодної секунди абсолютно.

Читайте також:  Американська індустрія розваг під загрозою страйку

Маша Майєрс: Ти кажеш, що за тобою стежили тільки, щоб чинити тиск на Яшина. Але при цьому ти журналіст, журналіст, який виходить в ефір на YouTube-каналі “Живий гість” і робив це з Росії. А при цьому як ти, звичайно, це робитимеш далі. Як ти свої ризики оцінюєш все-таки.

Ірина Баблоян: Так само з усіма? Абсолютно ні. Мені здається, зараз у Росії людину, яка публічно висловлює публічно, нехай це на аудиторію у п’ять осіб або на 15 000, або на 5 мільйонів, і які не під наглядом. Я впевнена, що ці списки людей, які мають зазнати репресій, на думку російської влади, вони такі величезні і просто руки не дійшли ще до всіх. От і все.

Маша Майєрс: Чи можу я трактувати твою заяву, як, скажімо так, я розумію, як позицію Яшина? Я розумію, що мене посадять, і я готова до цього. Чи можу я так тлумачити твої слова?

Ірина Баблоян: Так? Ну як? Я не хотіла б, щоб мене посадили. Я все ж таки не політик, я журналіст, я не бачу.

Маша Майєрс: Вибач мене, сільських учительок.

Ірина Баблоян: Садять за якісь висловлювання.

Маша Майєрс: Художниць переслідують, як у випадку із квіткою.

Ірина Баблоян: Тому що щодня, коли я йшла додому, тим більше коли було стеження чи щось подібне. І я розуміла, що будь-якої миті, можливо, я свої комп’ютери віддала в інші місця. Я розумію, що так будь-яка людина діє, бо ти готуєшся до цього, ти до цього готуєшся, ти.

Маша Майєрс: Чітко або усвідомлюєш свої ризики, або розраховуєш на те, що я там занадто маленька, занадто непомітна.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я