Лінднер приглушує сподівання на субсидування витрат на біженців

15

Федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) послабив сподівання федеральних земель та муніципалітетів на збільшення федеральних субсидій на витрати на утримання біженців. “Можливості федерального уряду обмежені”, – сказав Ліндер в інтерв’ю газеті “Хандельсблатт” (субота). Федеральний уряд вже полегшив стан штатів, підтримавши біженців з України за рахунок допомоги для громадян, а не за рахунок допомоги для осіб, які шукають притулку. Муніципалітети також одержали додаткові кошти. “В даний час доходи земель набагато кращі, ніж у федерального уряду, і вони є сильним партнером у федеральній фінансовій структурі”, – сказав Лінднер.

На його думку, одним із головних завдань саміту з біженців, скликаного федеральним міністром внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) на 16 лютого, є розробка плану «як зупинити нелегальну міграцію до Німеччини, як досягти справедливого розподілу тягаря в Європі». І як нам зробити так, щоб Німеччина не стала кращим місцем для біженців у Європі».

Чи залишиться тягар за землями?

Представник офісу Фезера також висловив у газеті обережність щодо подальшої підтримки з боку федерального уряду. Він сказав, що допомога вже була надана різними способами, наприклад, наданням власного житла та матеріалів. Відповідальність за прийом біженців та догляд за ними, включаючи фінансування, лежить на землях. Муніципалітети та округи також зобов’язані забезпечити подальший догляд. “Федеральний уряд не може фінансувати завдання, для вирішення яких у нього немає адміністративної компетенції відповідно до Основного закону”, – сказав прес-секретар.

Саміт біженців був запланований після того, як високопосадовці земель і муніципалітетів, включаючи глав урядів та асоціацій, неодноразово били на сполох з приводу великої кількості біженців. Президент ландкрейстагу Райнхард Сагер нещодавно закликав федеральний уряд звільнити муніципалітети від витрат на розміщення біженців.

Читайте також:  Консерватори ведуть переговори про державну коаліцію з FPÖ

Герд Ландсберг, виконавчий директор Німецької асоціації міст та муніципалітетів, сказав газеті Handelsblatt: «Ми стоїмо перед викликом для всього суспільства. Тому міста та муніципалітети очікують постійного фінансування від федерального уряду та уряду штату, а також ясності щодо того, які кошти буде виділено і на 2024 рік.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я