Лаутербах планує ухвалити закон проти скуповування лікарських практик

25

Федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) хоче запобігти у майбутньому покупці медичних практик фінансовими інвесторами. “Я хочу зупинити інвесторів, які скуповують медичні практики з абсолютною жадібністю до прибутку”, – заявив політик СДПН в інтерв’ю газеті “Bild am Sonntag”.

“Існує фатальна тенденція, коли інвестори скуповують медичні центри з різними фахівцями, щоб згодом керувати ними з максимальним прибутком”, – критикує міністр. У першому кварталі 2023 року, сказав він, він представить законопроект, «який не дозволить цій саранці проникнути в медичну практику».

Цього року почастішали повідомлення про те, що фінансові інвестори захоплюють медичні практики. Журнал ARD «Панорама» повідомив у квітні, що сотні, «можливо, навіть тисячі медичних практик» було скуплено. Офтальмологічні практики є особливо привабливими для інвесторів.

«Практика має належати тим, хто насправді працює там».

У червні міністри охорони здоров’я земель звернулися до федерального уряду з проханням вивчити правові норми, що обмежують вплив приватних інвесторів на створення та експлуатацію центрів медичного обслуговування (MVZ). Експерти в галузі охорони здоров’я вже давно скаржаться на те, що медичні практики дедалі більше поглинаються компаніями, орієнтованими на отримання прибутку, і тому дедалі більше місць дипломованих лікарів об’єднуються у МВЗ.

Великі мережі практик також є скалкою у боці федерального міністра охорони здоров’я. «Практика має належати тим, хто насправді там працює. Тоді також буде покладено край знаменитим лікарям, які дають своє ім’я десяткам практик, у яких молоді лікарі практикують «хом’яче колесо» медицини з марним лікуванням низької якості для досягнення абсурдних цілей прибутку».

В цілому Лаутербах вважає прибутковість у двозначному відсотковому діапазоні в секторі охорони здоров’я «невиправданою». “Якщо ви отримуєте від нього десятивідсотковий прибуток або більше, то це навряд чи можливо у серйозній медицині”, – вважає міністр. По суті, абсурдна концепція прибутку в системі охорони здоров’я має бути змінена.

Читайте також:  Церкви посилають послання про мир проти війни

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я