Китай залякує Тайвань напередодні візиту Бербок

15
Китай залякує Тайвань: він продовжує чинити військовий тиск на демократичну острівну республіку, збільшуючи розгортання своїх військових кораблів та літаків поблизу Тайваню.

Навіть після закінчення триденних великомасштабних маневрів у понеділок, 26 літаків та сім військових кораблів були знову виявлені протягом одного дня до сьогоднішнього ранку, повідомило міністерство оборони в Тайбеї. Чотирнадцять літаків перетнули неофіційну центральну лінію в Тайванській протоці, що раніше дотрималася, і увійшли в зону повітряного спостереження Тайваню (ADIZ), йдеться в повідомленні.

Військові м’язи Китаю, які служать для залякування Тайваню та запобігання спробам незалежності, затьмарюють перший візит міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок до Китаю. Програма «зеленого» політика включає відвідування портового міста Тяньцзінь, розташованого за годину їзди від Пекіна, сьогодні і політичні переговори в китайській столиці завтра. Перед від’їздом Бербок попередив про “жахливий сценарій військової ескалації в Тайванській протоці, через який щодня проходить 50 відсотків світової торгівлі”.

Напруженість у відносинах з Китаєм щодо Тайваню останнім часом зросла. Пекін вважає острів частиною Народної Республіки та загрожує завоювати його. Однак Тайвань, на якому сьогодні проживає 23 мільйони людей, уже понад 70 років має незалежний уряд.

У відповідь на візит президента Цай Ін-вень до США та її зустріч зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті Китай провів масштабні маневри, щоб підкреслити свої претензії на владу. В один день було помічено рекордну кількість – 91 літак та 12 військових кораблів.

Читайте також:  ХСС одноголосно обрав Зедера головним кандидатом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я